Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyek Budapest legszebb/legér...

Melyek Budapest legszebb/legérdekesebb/legjobb helyei?

Figyelt kérdés
elhatároztam, hogy idén megnézem Budapest látványosságait, mégiscsak Magyarországon lakom, de nemtudom miket lenne érdemes megnézni. Nem a múzeumokat akarom, hanem az érdekesebb helyeket inkább
2009. jún. 10. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyszer volt már iylen kérdés itt ahova egy napos túrát írtam le Pesten. Amit én már külföldi kollégákkal barátokkal többször bejártam.


Kezdtük hogy a Bécsikapun felmentünk a várba és ott körbenéztünk, lementünk a labirintusba, aztán a Mátyás templom, halászbástya, palota, és le Siklóval a Klark àdám térre, ott át a lánchídon gyalog, elsétáltunk a Bazilikáig, ahol felmásztunk a kupolába, aztán elmentünk a parlamenthez gyalog (ide bevoltunk elöre jelentkezve idöpontra, így belülröl is megnéztük, magyaroknak ingyenes csak be kell elötte jelentkezni, legalább is régen be kellett) aztán metróval vissza a Moszkvatßerre, és gyalog az autonkhoz. Aztán autóval tovább az operához, ahol szintén van körbe vezetés (elöre kinéztük mikor hogy idöre oda érjünk) aztán ki a ligetbe, ahol kajáltunk és megnéztük a hösökterét. Innen aztán autóval fel a Citadellához ahonnan naplementét néztünk.

Ez elég húzos, de egy napba bele fér. Még ki lehet menni a margit szigetre, vagy`òbudára az Aquincumba (remélem jól írtam). Hírtelen ennyi jutott eszembe, pedig még sok mindent lehet csinálni. Mindig elöre készültem, és lényeges információkat elmondtam mindenröl, így a külföldi barátok kollégák is élvezték, és röviden sok mindent meg tudtak Budapeströl.

2009. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy indulnak városnéző túrák is. Bármelyik Tourinform irodában lehet jelentkezni.
2009. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem Budapest belvárosa úgy, ahogy van, érdekes. Én szeretek céltalanul bolyongani az V., VI., VII., VIII., IX. kerületekben, mert mindig találok valami érdekes dolgot. :)


Természetesen ott vannak a "kötelező" látnivalók is: az V. kerületben az Országház, a Szabadság tér, a Deák Ferenc utca (Fashion Street), a Vörösmarty tér, a Váci utca, a Pesti Vigadó, a Duna-korzó, a belvárosi hidak (Margit híd, Lánchíd, Erzsébet híd, Szabadság híd), a megkapó hangulatú Egyetem tér, a VI. kerületben a csodálatos Andrássy út, a Nagymező utca (alias Pesti Broadway), az Operaház, a Millenniumi Földalatti Vasút vonala és megállóhelyei, a Városliget és a Hősök tere (bár az utóbbi kettő már a XIV. kerülethez tartozik), a VII. kerületben a mindig pezsgő és élettel (valamint kocsmákkal) teli Király utca, a Dohány utcai zsinagóga, ami Európában a legnagyobb ilyen jellegű építmény, a VIII. kerületben pedig a Nagykörúton belüli rész csodálatos. Ez az úgynevezett Palotanegyed, itt van többek között a Nemzeti Múzeum is, valamint a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár palotája.

A IX. kerületben pedig ott van a Központi Vásárcsarnok, ahol mindenképpen megéri bolyongani egy picit, valamint a Kálvin térről induló Ráday utca, ahol mindenképpen megéri sétálgatni a megkapó hangulata miatt. :) A IX. kerületben van az újonnan megnyílt Bálna is, azt is érdemes lehet megnézni, ha az embernek több ideje van, valamint a Rákóczi (régi Lágymányosi) hídnál a Nemzeti Múzeum és környéke, ami kiválóan reprezentálja a XXI. századi, fejlett Budapestet. :)

A Rákóczi hídon átsétálva a XI. kerületben találjuk magunkat, ahol többek között a Zöld Pardon nyílt meg, valamint az út másik oldalán van a Kopaszi-gát, ami sokak szerint a legkellemesebb, legfejlettebb budapesti park.

Budán, az I. kerületben természetesen kihagyhatatlan a Budai Várnegyed felkeresése is, de gondolom ez evidens. :)

Ezen kívül Budán szerintem nincs olyan sok minden, ha az embernek tényleg sok ideje van, felmehet a Budai-hegyekbe is, ahonnan (pl. a János-hegyi Erzsébet-kilátóból) kitűnő panoráma tárul a látogató szeme elé. :)

2013. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!