Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Észrevettétek már, hogy...

Észrevettétek már, hogy Ferihegy 1-es terminálja ugyanúgy néz ki, mint Debrecen vasútállomása?

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mármint kívülről? Kívülről hasonlít.
2012. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Belülről is
2012. márc. 27. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre.
2012. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sajnos nem mert még életemben nem repültem repülőgépen.

Eddig nem,az elkövetkező életemben sem fogok,az anyagi helyzetem nem engedheti meg.

2012. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hello

A Ferihegyi Repülőmúzeum (ma Repülőgép Emlékpark) kiadványában a A Ferihegyi repülőtér története részben ez olvasható:

"Az utasforgalmi épületre kiírt pályázat 1939. decemberi eredményhírdetésekor ifj. Dávid Károly terveit találták megvalósításra a legalkalmasabbnak.


Itt meg tudod nézni, mit tervezett még, de nem szerepel közte a debreceni pályaudvar épülete. [link]


Fotók- Az 1-es Terminál búcsúztatása 2004. júniusában.

[link]


Debrecen első pályaudvarának épületét (kicsit hasonított Miskolc Tiszai-ra) Pfaff Ferenc tervezte. Az épület a II. világháborúban megsemmisült. A jelenlegi állomás épületét Kelemen László tervezte. 1961-ben adták át.

[link]


De annyiban igazad van, hogy kívülről egy KICSIT hasonlít, belülről nem tudom. Nem találtam képet, legutoljára pedig valamikor 1993-ban voltam ott. (mármint a pályaudvaron)

2012. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!