Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » MÁV: A jegypénztárnál elkérik...

MÁV: A jegypénztárnál elkérik a közalkalmazotti vagy nyugdíjas papírt vagy a fogyatékosságot igazoló hatósági igazolványt ha kedvezményes (50%,90%) jgyet veszek?

Figyelt kérdés

vehetek másnak így jegyet?


hogy mondjuk odamegyek a jegypénztárhoz és kérek 2 db 50%osat és 3 db 90%osat?

50% 1 tanuló + 1 közalkalmazott

90% 1 nyugdíjas + 1 fogyatékos + 1 kísérő



2012. ápr. 13. 06:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vehetsz, miért ne vehetnél? A kalauz dolga a jogosultság ellenőrzése, hiszen te csak megveszed a jegyet. Csak utazni nem utazhatsz vele, ha nincs hozzá való papírod :)
2012. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a kalauznak kéne néznie, hogy az utas jogosult-e így utazni.

Ugyanakkor, pl. a Nyugatiban mindig elkérték anno a diákot, mikor még olyan bérleteket vettem. Így sosem tudtam a húgomnak venni, a szüleink sosem tudtak nekünk...

Volt is ebből felháborodás rendesen, úgyhogy nem kizárt, hogy azóta változtattak, de sajnos tény, hogy nekünk ebből sok gondunk volt.

2012. ápr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tőlem is mindig kérték, hogy mutassam be, mire kérem a 90%-os kedvezményes jegyet.

Én sem értem, a pénztárosnak mi köze van hozzá. A jogosultság ellenőrzésére ott van a kalauz.

2012. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!