Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit fordítsak? Egy magyar...

Mit fordítsak? Egy magyar csoportot fogok kísérni az Országházba, a csoportban néhány német is lesz. Az idegenvezetést magyarul rendelték meg, nekem kell majd fordítanom németre, amit mond.

Figyelt kérdés
Valaki segítene, hogy mégis mi lesz a szöveg? Nem vagyok tolmács, csak valamennyire beszélek németül. Mindenkit pontozok, aki segít! Tudom, hogy az interneten rengeteg anyag van a házról, de nem tudom, hogy mit fognak bemutatni. Igazából a magyar szöveg kellene, vagy lenne a legjobb, amit ott fognak mondani.

#ORSZÁGHÁZ
2012. ápr. 18. 13:58
 1/6 anonim válasza:
51%
Elsősorban köszönés utána elmondja hogy mikor épült az országház hasonló dolgok ami az országházról szól. Szöveget azt nem lehet megmondani mert mindenki máshogy adja elő, de ezekről lesz szó!
2012. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ennél azért konkrétabb kellene, hogy köszönés és, hogy mikor épült.

1 órás a vezetés, nem tudom, milyen terembe visznek be, és ott, mit látunk. Nekem ilyen segítség kell.

2012. ápr. 18. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor menj el előtte még, és hallgasd meg.

Amúgy reméld, hogy nem kapnak el, mert engedély nélkül ilyen tevékenységet nem lehet végezni, ugyanis ez idegenvezetésnek minősül.

(Nem kötekedni akarok, csak szólok, és nem is értek egyet a dologgal, csak sajnos hallottam már ilyenről.)

2012. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lesz magyar idegenvezető ott, de nekem kell a németeknek lefordítani. Ez baj lehet?
2012. ápr. 19. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
A google-ban keress magyar és német nyelven információkat az országházról. Ezeket próbáld egy kicsit "megtanulni". Nem irigyellek a feladatért, ugyanis az idegenvezető nem lesz tekintettel arra, hogy neked közben fordítani is kell. Azt ajánlom tanulj meg németül minél többet az országházról, figyeld, éppen melyik részéről beszél az idegenvezető és mondd el róla azt amit neked sikerült megtanulni. Egyre viszont felhívom a figyelmedet: az országház eléggé visszhangzik. A németeket gyűjtsd szorosan magad mellé, hogy ne kelljen túl hangosan beszélned. Amit a lebukásról írtak, az valós veszély, de a "saját ismerőseidnek" jogod van fordítani. Te itt nem idegenvezető leszel, hanem egy látogató, aki az ismerőseinek fordít (még akkor is, ha valakik megrendelték nálad a fordítást).
2012. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én nem értek ezzel egyet, de volt már gond abból, hogy tanárnő a diákjainak magyarázott egy osztálykirándulás során... Szóval ebből ki lehet találni. Igen, elvileg lehet gond abból, ha fordítasz, mert ez is engedélyköteles tevékenység.

Nem azt mondom, hogy ne csináld, de lehet, hogy előtte kéne inkább több mindent elmondani nekik, vagy bármi, az idegenvezető ugyanis alapból nem fogja megvárni, hogy te is mindent elmondj németül, szerintem ezt lehetetlen lesz így kiviteleznetek. Bár tévedhetek persze.

2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!