Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » BP látványosságai (nem múzeumok)?

BP látványosságai (nem múzeumok)?

Figyelt kérdés

kell intéznem pár papirt sulival kapcsolatban, ha már felmegyek, gondoltam körül is nézek :) mit tudtok ajánlani? Igazából nem múzeum és ilyesmikre gondolok, pont azért is tettem fel a kérdést. 23 éves srác vagyok, főleg a sport érdekel azon belül az autosport és a foci. ezért is gondoltam megnézem a puskás stadiont, és ha szerencsém van látok valami szép autoszalont is. citadellára is fel akarok menni, mert szeretem az ilyen kilátásokat (nálunk nincsenek ilyen hegységek)


tudtok még valami ilyesmit ajánlani? Ami akár egy fotót is megér :)



2012. máj. 2. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Panorámás helyek:

Szent István-bazilika kupolája,

Normafa (21, 21A busz megy fel a Széll Kálmán téri metróállomástól),

János-hegy (pl. Normafától tudsz felgyalogolni, lefelé meg jöhetsz a Libegővel),

Thomán István utca vége (bár itt talán kicsit már bezavarnak a házak, 112-es busz megy a belvárosból, pl. Astoriáról).


Stadionból, ami közel van a város központjához, a Fradi-pálya a Népliget metróállomásnál és az MTK-stadion, ami éppenséggel félúton van a Fradi-pálya és a Puskás Ferenc Stadion között, az 1-es villamos Hidegkuti Nándor Stadion megállójánál. Az Újpest pályája a modernsége miatt lehet érdekes, ezt Újpest-Városkapu metróállomástól a 122-es és 196-os buszokkal lehet elérni. (Útközben megállhatsz a Gyöngyösi utca metróállomásnál, nem messze van egy Ferrari szalon.) A Honvéd pályáját a Határ út metróállomástól a 42-es villamossal éred el.

2012. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
huha,köszi. ferrari szalon?? na azt meglesem :D
2012. máj. 2. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:
No és kifelejtettem a Hármashatár-hegyet, ami mondjuk megközelítés szempontjából már némi előre tervezést igényel. A H5-ös HÉV (ez a Battyhány tér metróállomástól indul) Szentlélek tér megállóhelyétől indul a 137-es busz, ez visz a legközelebb a hegytetőhöz, de még onnan is egy jó séta fölfelé.
2012. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!