Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csepel-szigetnél a Kis-Dunában...

Csepel-szigetnél a Kis-Dunában (Ráckevei dunaág) lehet fürdeni? A budapestiek miért nem szoktak fürödni a Dunában?

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
de, szoktunk fürdeni a Dunában, csak nem Budapesten belül, mert az rettenetesen koszos.
2012. máj. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Lehet.Még én is fürödtem.Ha nem zavar hogy elég koszos és utána lefürdesz nem lesz bajod.
2012. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Budapesten azt hiszem büntetik is mert bőr fertőzést lehet tőle kapni.Tehát a parlament előtt nem ugorhatsz egy fejest.
2012. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Elősözr is: a budapestiek fürdenek a Dunában. Csakhogy ez tilos, ezért nem teszi meg bárki, csak aki nem tud a tilalomról - meg aki tesz rá magasról. És nem elég, hogy tilos, de még jól meg is büntethetnek érte (bár a figyelmeztetés gyakoribb).


A víz minősége még ma sem tökéletes, bár határozottan jobb, mint néhány évvel ezelőtt. Budapest szinte összes szennyvize tisztítva érkezik a Dunába a központi szennyvíztisztító átadása óta. Ugyanakkor feljebb, valamint a beömlő patakokon nem tudom, miféle víz érkezik bele a városon kívülről. Mindenesetre tény, hogy az egészségügyi hatóságok még tavaly sem engedélyezték a fürdést pl. a Kopaszi-gátnál.


A Ráckevei-Duna annyiban lehet rosszabb helyzetben, hogy alig mozog benne a víz, hiszen mindkét végén zsilipekkel van leválasztva a főágról. Nyilván valamennyire cserélődik a vize, de valószínűleg nem az igazi. Szennyvíz viszont a relatíve rosszul csatornázott királyerdei és soroksári részekről a talajvíz közvetítésével beleszivároghat, ismerve a magyar pöceépítés hagyonmányait.


További gond még az is, hogy egyszerűen nincsenek kijelölt helyek. Márpedig enélkül folyóvízben nagyon kockázatos fürdeni, hiszen az erős sodrás könnyen magával ragadhatja az embert. Ezen kívül lehetnek veszélyes műtárgyak is a mederben (pl. hídpillérek, sarkantyúk), amelyek akár örvényt is képezhetnek. Már csak ezért sem mindegy, hogy hol fürdik az ember.

2012. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi Ráckevénél többször is fürödtünk a Dunában és sajnos több alkalommal betegek lettünk.Valamilyen fertőzést elkaptunk,influenzás tüneteink voltak .Állitólag itt a legtisztább aDuna,milyen lehet máshol.

Az a baj,hogy tulajdonképpen álló viz,kicsit poshadt.Néha megnyitják a zsilipet akkor felfrissül egy kicsit.

Én tuti nem fürdök benne mégegyszer,pedig

2012. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a Ráckevei-ben fürödtem de nem lett bajom.
2012. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szepi83 válasza:
Én már közel 30 éve fürdök Tassnál a Dunában és eddig még semmi bajom nem lett tőle. A nagy Duna az már más tészta, az sokkal veszélyesebb: nagy a sodrása, sok az örvény, az uszadék benne, az még kifejezetten jó úszóknak sem igazán ajánlott.
2013. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!