Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen túracipőt v. bakancsot...

Milyen túracipőt v. bakancsot vegyek? évente 1-2x mennék túrázni 5-10km es útra. (27/F) ötlet?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbbet, nekem is ilyen van, én is csak hobbitúrázó vagyok.

[link]

2012. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ilyen távra akár utcai bakancsot is vehetsz. Én havi egy-két, 20-30 kilométeres túrával tervezve szántam rá magamat egy túracipő megvásárlsára. (Más kérdés, hogy csak évente 3-4 ilyen túrát teszek végül. Legalább nem kopik a csuka :)
2012. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A lehető legegyszerűbbet. Ilyen igénybevétel mellett igazából majdnem mindegy, h mi van a lábadon, persze ha nem télen, hóban, sárban tervezed azt a két túrát.
2012. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Durvák az arányok.. Én heti kétszer megyek 10-15 km-es túrákra, ezek eleje mindig masszív kaptató, felmenni a Misinára, vagy valamelyik másik magas pontra. Hi-Tec bakancsom van. 6 éves.
2012. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Ha valóban ennyi kilométert tervezel túrázni, akkor tényleg nem érdemes sok pénzt beleáldozni. Annyit akarok csak hozzáfűzni, hogy szerintem erdőbe vagy olyan talajra ahol nincsenek pl.kövek, amire rálépve a bokád megsérülhet oda jó a cipő, kőre,sziklára viszont én bakancsot javaslok . A cipőben is az a jobb amelyiknek a sarkánál merev, esetleg műanyag merevítés. A Gore-tex jó anyag: pl.:vízálló, de a " sima" bőrt is vízállóvá teheted ideig-óráig impregnálószerrel .
2012. máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ekkora távra legfeljebb város környékére mehetsz, többnyire babakocsiútra (ahol el lehet tolni egy babakocsit), és sétának is nevezheted. Ide bármilyen erősebb utcai cipő megteszi, ha gyenge a bokád, magasszárú.
2012. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 wapo ***** válasza:

nézz szét a munkavédelmi bakancsoknál.Nem túl drágák, nem túl szépek de kegyetlen tartósak.

Vagy egy használt surranó.Abban én elég sokat "túráztam"... Azért használt mert akkor már megspórolod a betöréssel járó időt és fájdalmat.

De ha nem akarsz sokat költeni akkor egy kicsit jobb minőségű cipő is megteszi.Vagy nyárára akár a szanda is.Kiépített túraútvonalon az is jó, bár arra már érdemes költeni. nincs rosszabb mint egy leszakadt pántú szandálban csoszogni.

2012. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szerintem vegyél komoly túrabakancsot, ne sajnáld rá a pénzt, lehet hogy drága, de egy életre kitartana.

Én is szeretnék venni túrabakancsot.

[link]

Amit kinéztem 50ezer felett volt, mégis nagyon tetszik és adnék is érte ennyit:S:D Ha jól emlékszem ezt néztem ki [link]

28/f

2012. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ennyiii válasza:

olyat vegyél, ami megfelelő árfekvésű, tartja a bokád, de mindenképp legyen új, mert mindenkinek másmilyen a lábformája, a cipőt ezáltal másként alakítja ki belül. Lehet ahol az előző gazdájának laposabb volt, ott neked púposabb, és pár kilométer után kidörzsöli a lábad. Nagyon jók a Quechua, Columbia cipők, én ezeket hordom a hétköznapokban is.

Túrázó

2012. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

lényeg hogy ne legyen csúszós a talpa...

ezeknek a decathlonosaknak jó a talpa?

2012. máj. 17. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!