Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kátyúkárt csak autósoknak...

Kátyúkárt csak autósoknak fizetnek? Kerékpárosokkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted,hogy biciklivel tekersz az úton,belemész egy kátyúba és a több százezres bringád tropára megy,te meg megsérülsz???

Ha van biztosításod akkor a baleset helyszínét azonnal le kell fotózni,majd a sérüléseket is,és ebben az esetben neked is jár a biztosítási pénzt ami az autósoknak is jár.

Ha nincs biztosításod akkor nem jár,de ilyen esetben az autósoknak sem jár.

2012. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azt hittem az útkezelő fizet és nem a biztosító. Egyébként meg lehet kerékpárra biztosítást kötni?
2012. máj. 11. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet külön kerékpárra biztosítást kötni, párezer évente. Főleg baleseteknél jól jöhet és amikor te okozol balesetet vagy véletlenül kárt, akkor is. Nem tudom melyik biztosítónál.

Legjobb azonban, ha veszel évente kerékpárosklub-tagságot, és abban benne van ugyanilyen biztosítás, továbbá egy halom kedvezményt is igénybe vehetsz. (Olcsóbb bicikliszállítás vonaton, kedvezmények bringaboltokban, és kerékpáros szolgáltatóknál, vendéglátóhelyeken...) Erről infó: [link]

2012. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen a közút kezelője fizet, nem a biztosító, amennyiben olyan helyen ér kár, ahol nem volt kint "Egyenetlen útburkolat" tábla (más vélemények szerint két női mell piros háromszögben, hát, nem tudom... :)


A szabályok ugyanazok, mint autó esetén: fényképezd le a helyszínt, a károsodott járgányt és ha biztosra akarsz menni, vetess fel rendőrségi jegyzőkönyvet is. Ezután pedig a közút kezelőjéhez kell fordulnod, hiszen ők okozták a kárt.

2012. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Konkrét tapasztalata volt már valakinek?
2012. máj. 12. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!