Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapestnek miért nincsen...

Budapestnek miért nincsen olyan bohém negyede, mint Párizsnak a Montmartre vagy Berlinnek a Prenzlauer Berg?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi nem vagyunk olyan bohémek.
2012. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért, a németek olyan bohémek lennének?
2012. jún. 13. 23:49
 3/10 anonim válasza:
100%
a németek? hát nem gyengén :D egyébként én bízok benne, hogy lesz... már nem azért, mert olyan sűrűn látogatnám, hanem mert onnan lehetne húzni mindenféle adót elég rendesen, és nem az átlagembernek kéne ennyi szart kifizetnie.
2012. jún. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Furcsa, pedig őket olyan merev, rendszerető népnek tartják, semmiképp sem lazának, bohémnek.
2012. jún. 14. 01:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy mivel a hétköznapokban olyan merev rendszeretőek, néha nekik sem árt kicsit kiengedni:)
2012. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
néha az az érzésem Bp-en éjszaka az egész belváros egy bohém negyed
2012. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lakatos István válasza:
Ha lenne ilyen, akkor az "zavarná az ott élők nyugalmát" tehát be kellene zárni, valamiféle "csendrendelet"-re hivatkozva. Amúgy a Liszt Ferenc téren valami ilyesmit akartak egyszer... Illetve bárhol lehet mulatónegyed, ha az este 9-10 körül bezár.
2012. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mert hülyék vagyunk. Nincs egy egységes koncepció, értelmes városvezetés - már 100 éve - és tönkretesszük még azt az imázst is, ami megvolt.

Csak 1 példa: valamikor, nem is olyan régen a Vörösmarty téren sétálni lehetett, padokra leülni. Most? Zsibvásár, tele bódéval, vurstli lett belőle. Vagy menj végig a Nyugati aluljárón és kapcsolt vidékén ... vizesés az van.

A "nyócker" még a 60-as évek végén is egy hangulatos városrész volt ... most? Csikágó. Lehetne folytatni oldalakon keresztül.

2012. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Vidéki vagyok, de attól még felháborítónak tartom így kívülállóként-mint nem fővárosi lakos, hogy hogyan lett megtervezve. Ha rajtam múlna, én leromboltatnám az egész fővárost, és újra építtetném.
2012. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy a Vörösmarty tér pont nem rossz...


Az általad felsorolt mulatónegyedeket nem ismerem, egyedül a londoni Soho-t ismerem, mint ilyet. Ha ilyesmire gondolsz, akkor tudom, miről van szó.


Egyébként szerintem nálunk is van hasonló, csak kicsiben. A Károly körút-Erzsébet körút, Rákóczi körút és kb. az Andrássy út által bezárt négyszög -tehát az egykori gettó- hasonló ehhez. Én csak romkocsmanegyednek hívom, mert egymást érik a romkocsma elnevezéssel illetett hangulatos szórakozóhelyek. Itt esténként mindig pezseg az élet, az Akácfa utca, a Király utca tele van kifőzdékkel, meg állandóan van egy csomó külföldi... szóval azért vannak itt is dolgok.

2012. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!