Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan költözhetnék haza...

Hogyan költözhetnék haza Magyarországra?

Figyelt kérdés

5 év telt el azóta hogy Dániába költöztem, itt mentem férjhez, van biztos állásom és egy házunk.

Eddig minden szépnek hangzik, ugye? Csak egy gond van, a honvágy. Az itteniekkel nem jövök ki, annyira különböző a kulturális hátterünk és alapvetően teljesen mások az emberek, külföldiként úgy tekintenek rám mintha a Marsról jöttem volna. Nincsenek barátaim (próbálkoztam, de nem jött össze). A családom Magyarországon maradt. Édesanyám lassan abba a korba lép, hogy már nem fog tudni utazi, a testvérem babát vár a párjával. Ugyan a féjem mindenben támogat, magányos vagyok. Hiányzik Magyarország, hiányoznak az emberek, a hegyek, az erdők, a kávézók, az esti séták. Itt nincs hova menni. Az életem munkából és alvásból áll. Hiányzik a családom és félek ha valami történik velük, főleg anyámmal aki sokáig rám támaszkodott mióta apánk meghalt, nem leszek ott. Az igazság az, hogy utálok itt élni. Az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy hazaköltözzek.. ti is tudjátok, a pénz. Mielőtt kijöttem, 2 évig munkanélküli voltam. Anyu és a testvéremék együtt élnek, ott ellehetnénk egy darabig, de nem örökké. Még ha kapok is munkát, hogy találnék valamit a férjemnek is, aki még csak nem is beszéli a nyelvet? Hogy élnénk meg? Nem tudom. A családom nem akar ide költözni. Csak annyit tudok hogy itt boldogtalan vagyok, a férjemen kívül nincs senkim, csak haza akarok menni. A férjem is szívesen Magyarországra költözne, szereti az országot, de ő is tudja milyen kilátástalan ott a helyzet. Mit tegyek?


2012. jún. 27. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni de jobban jársz ha ott maradtok. Ott mindkettőtöknek van munkája nem? Itt ide haza csak vergődnétek még ha lenne normális munkahelyetek akkor is. Tudom hogy haza szeretnél költözni de szerintem csak akkor gyertek ha lesz némi tartalékotok hogy 1-2 hónapig kihúzzátok ameddig nem tudtok elhelyezkedni. A férjednek meg tanítgathatnád a nyelvet hogy legalább az alapdolgokat tudja. Sajnálom hogy ilyeneket kellett írnom de nem lesz nektek könnyebb, igaz boldogok lesztek de éhen haltok.
2012. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Látogass sűrűn haza. De ne költözzetek vissza. Itthon nem tudsz megélni,csak nyomorogni. Vagy még azt sem,ha nem lesz munkátok.
2012. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vgyunk skóciával, ezért tervezünk leköltözni London alá, ahol nagyon sok magyar van, ott építhetünk kapcsolatokat.
2012. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én tudom milyen érzés!!!1 éve élek a férjemmel Németországban.A nyelvet azt én nem tudom :( Sajnos a nyelvérzékem az 0. Ezért nem tudok dolgozni sem.Így marad az unalom.Mi 2- 2.5- havonta tudunk hazamenni.De ez is édes kevés.Hiányzik a munka az emberi kapcsolatok, a család stb.Nekem is babát vár a testvérem, és van egy 3.5-éves keresztlányunk, ő is iszonyatosan hiányzik.A édesanyámról, nővéremről,nagymamámról meg ne is beszéljünk :( :( A férjem 4 éve van itt, és már ő is szenved!!De otthon egyszerűen képtelenek lennénk megélni.Ha sikerülne egyből munkát szereznünk akkor csak csak ellennénk valahogy,de arra nincs sok esély sajnos!!!Mikor hazamegyünk akkor azon szoktunk gondolkodni, hogy vissza sem jövünk,de több érv szól az mellett, hogy "jobb" lesz így.Már csak ha az anyagiakra gondolunk. Kitartást kívánok neked, és ügyes döntést.
2012. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dániát nem cserélném Magyarországra. Nem tudhatod a válság mit okoz Európában, márpedig az északi államok jönnek ki mindig jobban az ilyen bonyolult helyzetekből.
2012. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is külföldön élek már egy ideje, rám is rám tör néha a honvágy, de gyorsan túl szoktam rajta lenni, mert elképzelem az otthoni életemet, alacsony fizetéssel, amit már nem tudnék megszokni, mivel idekinn már felépítettem egy olyan egzisztenciát, amire otthon esélyem sem lenne.
2012. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nulla nyelvérzék? Unatkozol? hűha
2012. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!