Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha hazaküldöm a kisfiam...

Ha hazaküldöm a kisfiam születési anyakönyvi kivonatát, meg egy meghatalmazást (Angliából), akkor intézheti a nagypapa a baba útlevelét otthon?

Figyelt kérdés
Decemberben repülnénk haza, de ha a nagykövetségen keresztül intézném ezt az egészet, akkor még januárra se lenne semmi az útlevélből:S
2012. júl. 2. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet útlevelet meghatalmazással megcsináltatni.

Így felesleges hazaküldeni a papírokat.

Az meg megint nem igaz,hogy ha az angol konzulátusnál(ami Londonban van) csináltatod meg akkor még decemberben sem kapod meg. Mi is a londoni Magyar konzulátuson csináltattuk az útleveleket és akárcsak otthon 6-8 hét és kiküldik.Nem tart fél évig a várakozási idő

2012. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez egy újszülött útlevele, ide nem kell fénykép meg ujjlenyomat, csak adatok kerülnek rá. Egyik ismerősöm Svájcból küldte haza a papírokat az anyukájának, és ő intézte a kisbabának az útlevelet
2012. júl. 2. 20:27
 3/7 A kérdező kommentje:
És időpontot kell kérni a nagykövetségre, és kb. már csak novemberre kapnék.. akkor úgy látszik megint nem jutunk haza
2012. júl. 2. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy újszülött babáknál hogy megy,mert nekem is a lányomnak csináltattuk(és magunknak mert éppen lejárt)

Nem kell fénykép az igaz, de kell a szülő aláírása.

Mi is kértünk a konzulástuson időpontot,és 3 nappal később már mehettünk is. Szerintem ne ad fel ilyen könnyen. Hívd fel őket,kérj időpontot,és meg lesz minden oldva. Azért még messze van a december.

2012. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még egyszer: Ne a nagykövetséget hanem a amagyar konzulátuson intézkedjetek. A nagykövetség nem foglalkozik útlevél készítéssel.
2012. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a konzulátust milyen számon tudom utolérni? vízumot is itt kell intézni? Mert ha megyünk haza páromnak kelleni fog shengeni vízum is
2012. júl. 2. 20:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a születési anyakönyvi kivonat is magyarul kell nekik, azt hol intézzem?
2012. júl. 2. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!