Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Akkor is kell Siófokon és...

Én/2 kérdése:

Akkor is kell Siófokon és környékén IFA-t fizetni, ha vendégek jönnek?

Figyelt kérdés
Pár barátommal mennénk le a család saját nyaralójához 4 napra, és többek véleménye szerint ilyenkor is kell naponta 400 Ft-ot fizetni fejenként. Igaz ez, vagy csak vki kitalálta, hogy ebből fog megélni?

#Balaton #Siófok #IFA #idegen forgalmi adó
2012. júl. 29. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt írja a rendelet:


II. fejezet

Idegenforgalmi adó

3. §

(1) Adókötelezettség terheli azt a magánszemélyt,

a./ aki az önkormányzat illetékességi területén legalább egy vendégéjszakát eltölt úgy,

hogy ott a lakcímbejelentés szabályai szerint nyilvántartásba vett lakóhellyel vagy

tartózkodási hellyel nem rendelkezik.


Ezalapján kell fizetni.

2012. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


De ha utánanézel csomó mentesség van pl tanulói vagy hallgatói jogviszony adómentes.


Mi pár éve bejártuk az országot, kolikban aludtunk mert ott volt olcsó.

Mindenhol kategorikusan kijelentettem, hogy tudom, hogy nem kell IFA-t fizetni, mert egyetemi hallgatók vagyunk.

Mindenhol néztek, mint a tintahal, és vagy nem kérték el, vagy írattak egy sajtcetlit, hogy miért vagyunk mentesek az IFA alól.

Egy hely volt, ahol erre volt kész formanyomtatvány, amin elkérték a diákigazolvány számát, adatainkat, stb.

2012. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha diákok vagyunk, akkor nem kell fizetni (akkor se, ha nem ott vagyunk diákok)?
2012. júl. 29. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegy hol vagy diák.
2012. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!