Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest és Szombathely...

Budapest és Szombathely között tudok diákbérletet venni?

Figyelt kérdés
Szombathelyen van az egyetem, és olcsóbb lenne az utazás egy 90%- os iskola és lakhely közötti bérlettel, de nem tudom létezik e ilyen az egyetemistáknak, illetve mivel 2 útvonalon is jár vonat (Győr-Csorna, és Győr-Celldömölk), nem tudom, hogy, ha egyik útszakaszra veszem meg, az érvényes a másikra is?

2012. szept. 1. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A mav-start.hu-n ezt találtam:

[link]

Budapest - Győr - Csorna - Szombathely 234 km, a menetidő 2 óra 51 perc. Egy esti gyorsvonat kivételével mind IC, így pótjegyes.

Budapest - Győr - Celldömölk - Szombathely 248 km, ez mind gyorsvonat 4 óra 9 perces menetidővel.

Sőt, van egy harmadik útvonal is: Budapest - Székesfehérvár - Veszprém - Celldömölk - Szombathely, ez 236 km, a menetidő 3 óra 35 perc. Ezek mindegyike gyorsvonat.

A belinkelt táblázat szerint az első és harmadik lehetőségre másodosztályon 15100 Ft-ba kerül a bérlet, de ha jól gondolom az első esetben pótjegyet is kell váltani, mert IC.

Szerintem a második lehetőség a legrosszabb, ebben az esetben egy ezressel drágább a bérlet - 16100 Ft - és ez a leghosszabb menetidejű, ráadásul gépcsere Győrben és Celldömölkön, ez is okozhat még késéseket.

A bérletet egy adott útvonalra kell megvenni, ami csak azon az útvonalon érvényes.

A helyedben én a harmadik lehetőséget választanám.

Ha valami hülyeséget írtam elnézést, remélhetőleg kijavít majd valaki.

Ja, még annyit szeretnék kérdezni, hogy havonta hányszor tervezel hazautazni?

Mert ha mondjuk korlátlan számú 90%-os kedvezményed van, akkor talán nem is éri meg a bérlet.

2012. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hétvégénként szeretnék hazautazni a munkám miatt. előfordulhatnak sajnos még olyan esetek is, hogy hétköznap is haza kell utaznom, így azért akartam bérletet venni, mert mondjuk havi 10- 12 utazás ára több pénzt emész el, abban az esetben, ha a bérlet valóban 90- és nem 50%-os.
2012. szept. 1. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van érvényes diákigazolványod (természetesen az egyetemi is jó), akkor az azon szereplő lakhely és az ott szereplő iskola között valóban tudsz 90%-os bérletet venni.
2012. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Össze vagyok zavarodva, hogy van-e 90%-os bérlet, szerintem a közlekedés - tömegközlekedés témában tegyél fel egy hasonló kérdést, hogy lehetséges-e 90%-os bérletet váltani az adott szakaszon. Vagy legjobb, ha a MÁV-START ügyfélszolgálatától kérsz tájékoztatást.

Ha mondjuk havonta 12-szer utaznál mondjuk a Budapest - Veszprém - Szombathely vonalon, akkor ez 90%-os jeggyel 12×395=4740 Ft.

2012. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, találtam egy korábbi kérdést a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__3..

Az itt szereplő válaszok között a 10-es írja a lényeget, hogy a diákbérlet az igazából 90%-os és 50%-os mint a jegyeknél.

A bérlet teljes áron 240 km-re 151300 Ft, a tanulóbérlet pedig 15100 Ft. Az tényleg 90%-os kedvezmény.

De még egyszer átgondolva, ha csak 5-6-szor szeretnél hazautazni, akkor nem éri meg a bérlet.

2012. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen két utvanalon is jár a vonat de ara a vonalra jó amelyikre válltotad
2012. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tudsz venni persze bérletet, de arra az útvonalra érvényes, amelyikre váltottad. Ha IC vel mész, akkor a helyjegyet meg kell váltanod.

8 utazásnak felel meg amúgy az ára, tehát ha minden hetvegen jössz mesz, akkor pont annyira jössz ki,mintha jegyet vennél..ha viszont hetente akér többször is kell menned akkor mindenképp megéri.

2012. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!