Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Diákigazolvány nélkül 18 év...

Diákigazolvány nélkül 18 év alatt milyen bérlettel utazhatok?

Figyelt kérdés

Diákigazolványom nyárközepén lett megigényelve, de még nem érkezett meg. A régit átiratkozás miatt elvették... 17 éves vagyok. Meg van az a lap, amivel igényelve lett a diákim és a nyugta, hogy kifizettem csak még nem érkezett meg...

Milyen bérletet vegyek a DKV-ra?



2012. szept. 2. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kérj ideiglenes diákigazolványt.különben teljes árut kell venned.
2012. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az mennyibe kerül?
2012. szept. 2. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Semennyibe ugyanis megszűnt az ideiglenes diák.
2012. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor teljes árúval kell utaznom?
2012. szept. 2. 20:48
 5/12 anonim ***** válasza:
mikor szűnt meg?én esti gimibe járok és nem kaptam diákigazolványt ezért adtak egy ideigleneset csak fényképet kellett vinnem.tök ingyen volt.gondolom akkor nappalin is lehet kérni ilyet ha estin lehetett.
2012. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem. Az iskola ad ki a diákigazolvány igényléséről egy papírt. Azon van rajta, hogy a diák igénylése folyamatban van és az xy rendelet alapján azzal a papírral utazhatsz.


FIGYELEM! NEM NEM NEM Iskolalátogatási igazolás! Az NEM jó, a tévhitekkel ellentétben sem!


Amit te kaptál a sulitól az milyen? Mi van rajta?

2012. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most vagy január 1-től szűnt meg, vagy 2011 szept 1-től. De szerintem január 1-től mert akkortól érvényes az új diákigazolvány szabályozása.
2012. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van egy olyan lapom, amit még itt Debrecenben a hivatalban kaptam, hoyg megigényeltem a diákigazolványt... meg egy nyugta, ami megint csak azt igazolja, hogy már ki is fizettem csak még nem kaptam készhez.
2012. szept. 2. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit én mondok, az így néz ki:


[link]


Nagyjából kiolvasható mi van rajta. Ez egy igazolás arrról, hogy a diákod igénylése folyamatban van. Ez ideiglenes diákigazolványként szolgál. Az iskola adja ki.

2012. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor ezt holnap kérnem kell, hogy diákbérletet vegyek.. köszönöm, így már értem :)

Köszi szépen :)

2012. szept. 2. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!