Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van még itt olyan, aki minél...

Van még itt olyan, aki minél több országba utazik el, annál jobban tetszik neki Magyarország?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, csak 5-6 éves koromban voltam egykét szomszédos országban külföldön, utána sokáig semmi, majd az utóbbi 2 évben el tudtam látogatni kb. 10 országba.


2 évvel ezelőtt úgy gondoltam, hogy ki fogok költözni Ausztráliába, Amerikába vagy legalább Németországba élni, és azt hittem, hogy Magyarország az egyik legrosszabb hely a világon, de miután megláttam, hogy más országok milyenek, arra a döntésre jutottam, hogy számomra Magyarország a legjobb hely a világon és hiába keresek itt kevesebb pénzt, mint Nyugat-Európában, legalább itthon vagyok, magyarok vesznek körül, és számon előnye van az ittélésnek pl. a boltok polcai roskadoznak a termékek sokféleségétől (Írországban, Bulgáriában alig van valami áru), tiszták az utcák (Olaszországról vagy Belgiumról ez nem mondható el), jó a közbiztonság (Angliában, Belgiumban nemigazán) és kedvesek az emberek (Ausztriában, Németországban nemigazán).


Ti hogy vagytok ezzel? Van itt még olyan, aki azután lett hazaszerető, hogy meglátott más országokat?



2012. szept. 10. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
elfogult vagy...
2012. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 merci93 válasza:
90%
jo a közbiztonság??tiszták az utcák: kedvesek az emberek?? BIZTS HOGY EGY ORSZÁGRA GONDOLUNK? én is voltam már pár országban de még mindig azon az elhatározáson vagyok hogy ha lesz rá lehetöségem akk kiköltözök külföldre, de azonnal!
2012. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Én. Még nem éltem külföldön, csak nyaralni, kirándulni, most jöttem Amerikából, de még mindig azt mondom h Budapest sokkal szebb város az összesnél.. Los Angelesben hatalmasat csalódtam.

Amszterdamtól is többet vártam, nagy szemétdomb az egész. Talán még San Francisco versenyzik Budapesttel, de a többi...

2012. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És igenis tiszták az utcák pl. Peste, menj el Amszterdamba, azonnal megváltozik a véleményed. Az emberek meg... szintén Amszterdamban volt szerencsém egy olyan bunkó emberrel találkozni, hogy elment a kedvem az egész országtól. Mindenhol vannak bunkók és kedvesek is, nem az országtól függ, hanem h ki milyen ember.
2012. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A legjobban azokat sajnálom, akik a kommunizmus alatt Nyugatra szöktek, deaztán mégse jött be nekik a Nyugat de nem jöhettek többé haza, mert itthon körözött bűnőzőkké váltak a disszidálásukkal, ha akkoriban ilyen helyzetbe kerültem volna, lehet öngyilkos lettem volna.
2012. szept. 10. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pont úgy hallom mindenkitől, hogy Németországban a legkedvesebbek az emberek.(kivéve néhány munkavállalót rossz tapasztalatokkal, de minden országban vannak inkorrekt munkáltatók)

Írországban a szeszfélékből nagy a választék, de ott tényleg rossz a közbiztonság.

Angliában is, ahogy mondod, rossz a közbiztonság.(sok a részeg randalírozó)

Én eddig még csak Horvátországban jártam és ott nagyon kedvesek az emberek, szép hely és viszonylag olcsó, ennyit tudok róla ilyen tekintetben.

Nekem összességében élhetőbbnek tűnik, mint Magyarország.

2012. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem Magyarországot mert itt születtem, itt nőttem fel, és minden ideköt, de eddig akárhol jártam külföldön (főleg mediterrán országokban), folyton arra gondoltam, hogy egyszer egy olyan helyre fogok kiköltözni. Nekem bejön a mediterrán életstílus, az emberek lazasága, és az hogy nem olyan unottak és negatívak, mint itt, tudnak örülni apró dolgoknak is, és élvezik az életet. A magyarok sajnos nem ilyenek...
2012. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as, San Fanciscót azért gondold át még egyszer. Nagyon sokan mondják, hogy a jó részei elérhetetlenül drágák, a többi részét meg hagyjuk. Itt a GYK-n is írják, de pl. egy régebbi újságban Rácz Zsuzsa írónő is írt egy cikket a saját ottani, nem túl pozitív tapasztalatairól.


A kérdező, ha így gondolja, azt is el lehet fogadni! Bizony van rengeteg dolog, ami Mo-n jobb, jobban működik, mint akár nyugaton!

A közbiztonság: ne hasonlítsuk össze Skócia egyik kisvárosát Miskolc Avassal.

És az is tény, hogy nyugaton egyre több helyen alakul Ferguson (az amerikai város, ami a hírekben van mostanában). Ott sem lesz könnyebb az élet, és egyre inkább nem az a demográfia miatt.

2014. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!