Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lehetséges, hogy előbb-utóbb...

Lehetséges, hogy előbb-utóbb teljesen megváltozik a budapesti belváros képe?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy egyre több helyen nem felújítják a régi stílusú lakóépületeket, hanem inkább új építésűeket húznak fel a helyükre. Ezt főleg a Ferencvárosban tapasztaltam.

De miért van ez? Nem pont óvni kellene ezeket az értékeket?


2012. nov. 1. 00:13
 1/6 anonim válasza:
100%
Pont, hogy ezektől.a házaktól gyönyörű Budapest.. De sajnos minden tönkretesznek ami jó.. :/ Éa ha lenne rá pénz tuti teljesen másmilyen lenne a város..
2012. nov. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Már ideje lenne hogy megváltozzon. Ideje lenne haladni a korral, nem pedig a sok omladozó épületet kellene nézegetnünk, nekünk és a turistáknak sem. De mivel pénz nincsen semmire, így marad a régi "látvány"
2012. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Évszázadok alatt szépen lassan mindenképpen teljesen megváltozik. Ha egy ember, aki 1812-ben élt Budapesten (vagy akkor még ugye külön Pesten vagy Budán) ma rá sem ismerne azokra a részekre se, amik már akkor is beépítettek voltak. Ez törvényszerűség, egy élő város folyton változik, akár tetszik ez, akár nem.
2012. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a régieket kellene felújítani.És lennének részek ahol felhőkarcolók meg modern stílusú házak lennének.Angliában is megoldották hogy megmaradtak a régi házak és lettek modern építésűek is.
2012. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg vannak nagyon jó modern épületek is. A régiek nem képesek ellátni funkcióban a mai igényeket. Gondolj a plázákra. Szeretjük vagy sem, az más kérdés, de igény van rá. Erre nagyon jó példa a Westend, ami szerintem építészetileg nagyon izgalmas és esztétikus.

A régi épületek optikailag sok helyen megmaradnak. Például a Dorottya utcában a belvárosban meghagyták a homlokzatot, és mögötte építették fel a modern házaz. ugyanez a helyzet a Szabadság térnél az Iberostar Grand Hotel épületével, ill. épp ma láttam egy felújítást a Bajcsy-n, talán a Markó sarkán, ahol szintén a homlokzatot meghagyva zajlik a felújítás.

Menj el Párizsba, ahol a többszázéves épület mellé van építve az üvegpalota de úgy, hogy összeérnek. Fantasztikus, és ebben is van szerintem szépség, ha jól van megtervezve és kivitelezve.


Egyébként az a véleményem, ha nem haladnánk a korral, még mindig kőbaltával faragnánk a fatányérunkat, szerintem nincsen ezzel semmi baj.

2012. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A belváros szerintem sosem fog gyökeresen megváltozni, hiszen a sajátos építészet Budapest egyik legfőbb jellegzetessége, ráadásul mivel több városrész (Andrássy út, Dunai panoráma...stb) a világörökség része, így ezeket nem is lehet. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy Budapestnek is lesznek modern kereskedelmi negyedei felhőkarcolókkal és hi-tech épületekkel. Ilyen pl. a XIII. kerület egyes részei az Árpád-hídnál. De nem hinném, hogy a belváros teljes egészét így átalakítanák.
2012. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!