Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy éljek normálisan Budapesten?

Hogy éljek normálisan Budapesten?

Figyelt kérdés

Fiatal vidéki srác vagyok, most költöznék bp-re.

alberletet, munkat keresnék. Illetve tanacsra lenne szukseg hogy osszam be a fizut? (alberlet mellett) Egyedul vagyok, nemvagyok szenvedelybeteg. min takarekoskodhatok? hogy kezdjek neki? 21f



2012. nov. 6. 07:54
 1/4 Mara Acoma ***** válasza:
59%
Elsőként azon spórolsz a legjobban, ha társbérletbe mész. Egyedül nem fogod tudni fent tartani a lakást, ha csak nem valami nagyon jól fizető állást kaptál. Átlagosan a garzonok 40-50+rezsi, de a másfél-két szobásak is ezen az áron mozognak. (az olcsóbb kerületekben) Spórolni kaját tudsz, ha magadra főzöl és a nagy, olcsó bevásárlóközpontokban vásárolsz, valamint a rezsin. Lehetőleg olyan lakást keress, ahol konvektoros fűtés van, mert azt magad tudod szabályozni. Panel albiba soha ne menj! A legjobb lakások, legolcsóbban, városközponthoz közel, a 14.kerületben vannak vagy a 8.ker jobbik részén. Bérlet nem nagyon kell, elég ha van nálad mindig érvényes jegy, amit az ellenőrzéskor gyorsan kilyukasztol. Buszon mindig a lyukasztónál állj! Hirtelen ennyi jutott az eszembe:) Sok sikert!
2012. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Jaja, ahogy az előttem szóló is írta, az a legjobb ha valakivel közösen bérelsz egy lakást, vagy valakitől egy szobát. Így szerintem a lakhatást meg lehet oldani 30-40k körül.

Viszont: szerintem egy személyre főzni nem túl gazdaságos dolog, esetleg ha nagyobb adagokat főzöl, csak akkor meg egy hétig azt eszed. Vannak egész jó kifőzdék, meg menüs helyek ahol viszonylag olcsón lehet főtt kaját kapni, ami nem is rossz, meg viszonylag laktató is, meg változatos. Én mondjuk suliba járok, de otthonról szoktam hozni minden héten valamennyi főtt kaját, ez nagyon sokat segít. Ha van rá lehetőséged, lehet hogy célszerű neked is élni ezzel.

Üdv

20f

2012. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőé nagyjából jó tanács.

Kivéve a bérlet nélküliséget, ezzel nem értek egyet. Reméljük, a munkahelyed hajlandó lesz téríteni.


Általában úgy jó beosztani a fizut, hogy a rezsi után megmaradó rész legalább egynegyedét érdemes rendszeresen félretenni.

A többi - bízunk benne - elég az élelmiszerekre, és a szórakozásra, egyebekre.


További takarékoskodás lehetséges a világításon, mosáson, stb.

2012. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
bp-i vagyok, azért a bérlet nélkül utazgatás egyre rizikósabb. nem mindig van lehetőséged lyukasztó közelébe állni vagy ott maradni, viszont kíméletlenül behajtják rajtad a 8000 ft-ot helyszínen, vagy a 16000 ft-ot+2000 eljárási díjat, ha nem ott fizetsz. diákként 4000/hó a bérlet, előbb megéri, főleg ha metrózni fogsz, ott lehetetlen bliccelni.
2012. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!