Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » SZEGED? SZEGED? SZEGED?

SZEGED? SZEGED? SZEGED?

Figyelt kérdés

Mi jut eszedbe ha meghallod ezt a szót SZEGED!

Találkozások a Dóm-téren, piknik a Ligetben, kávé a Zaccba, az egyes villamos.... érdekel mi az, ami eszedbe jut a szeretett városodról SZEGEDről.



2012. nov. 19. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Aradi, fősuli, kolesz, barátok, marihuána, buszozás
2012. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisza, "Szöged", egy lány.

Nem mondanám, hogy szeretett városom lenne.

2012. nov. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Villamos,Alföld,dóm,cigány,Románia,Szerbia
2012. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

galambok

bölcsészek

Borpatika

bulik

kultúra

deviánsok

Tisza

pia

Grand Café

télen: ku*va hideg

nyáron: ku*va meleg

meleg emberek

zsidók

négerek

zöld fű a villamossínek alatt

dugó téri Tesco előtti hajléktalan bácsi

"Szeged állomás... Szeged állomás... köszöntjük utasainkat"

állandó építkezések valahol

szalmabála labirintus és csokiszökőkút a Dóm téren a karácsonyi vásárkor

2012. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját hozzászólásom részleteit fogom bemásolni:

(Zacc, atyaég, ezt nem mondod komolyan...)


Szeged halott város, a sok egyetemista látványa és ittléte ami ezt ideig-óráig elfedi. Tudom mert itt élek és ahogy koptam kifelé (egyre kevesebb óra a végzés közeledtével) az egyetemről majd le is diplomáztam, egyre inkább ezt éreztem. És fáj, szegedinek tartom magam de nem hogy munkahelyek nincsenek (máshol még ennyi sincs, tudom), nincs egy evős hely ahova beülhetsz anélkül hogy utána 10 perccel fosnál/gyomorgörcsöt kapnál (2 órája jöttem a legjobb hamburgerestől és ezt is alig bírom megemészteni), nincs egy normális szórakozóhely (ha nem akarok dévid gettát hallgatni), koncertek is csak szorgalmi időszakban vannak (nincs egy szegedi zenekar!! ha csak nem 10-15 ember által hallgatott ándörgránd halálmetálban gondolkozunk), nincs egy hely ahol ne vágnának át egy korsó sörrel is. Kedvesek az emberek??? Maximum lassabbak. Ugyanolyan undorral szolgál ki az átlag eladó mint bárhol Magyarországon. Bp-n se tapasztaltam rosszabbat. És még sorolhatnám mennyi minden nincs, pedig lehetne egy ekkora és magát űber nívós egyetemi és régiós és ejrópakapuja és faxom tudja milyen központnak képzelő városban. Az értelmetlen beruházások vs mindennapos kényelmetlenségek és valóban hiányzó épületek, intézmények kérdésébe ne is menjünk bele.

Legjobban persze a közönség (polgárok?) hiányzik ami kultúrát alkothatna és akit ez a kultúra szolgálhatna.

Nem mentség hogy nagyváros vagy kisváros, jártam már ugyanekkora, nagyobb és kisebb városban, láttam élhetőbbet és persze kevésbé élhetőt is.

Ha megint suliba járnék szívesen élnék továbbra is itt, sok vidéki macát (szegedhez képest vidékit) össze lehet szedni, egy jó kis lakás a városban, pár tízezer forint költőpénz és arany élete lehet az embernek. Ideig-óráig.

2012. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
44%
unalom, fertő
2012. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Uszoda
2013. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 amarill válasza:
A folyó
2013. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Régi Könyvtár, Tiszapart, Boszorkánysziget, Móra K., NagyÁ, Vimázás, Regős Bendegúz, Mojo, Jate-klub, Lapos, Jazz, Zsinagógában koncertek + színház, Grand Cafe, kerékpárút, Fűvészkert, Lajkó Félix koncert, KerekPerec és Boci Tejivó
2013. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!