Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik belföldi város a...

Melyik belföldi város a legjobb és miért?

Figyelt kérdés
indokold! Minden válaszolónak zöldet nyomok!

2012. dec. 4. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Debrecen. Van nyüzsgőbb része is, van erdő is, nekem a kedvenc magyar városom, élnék ott.
2012. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szeretem Salgótarjánt! Olyan, mintha 50 évvel visszamentünk volna az időben. De tényleg tetszik. Igazi kis szocreál város, bár a város szélein aggasztó a helyzet. Szegény cigánytelepek stb. Nem élnék ott, mert nincs munka (nem mintha az ország nagy részén lenne... :/ ) De bejön a város hangulata. És itt még népviseletes cigányok is vannak. Tele van a vàros Daciakkal, Trabantokkal, Zsigulikkal, Skodakkal... xD Tényleg jól lehet ott nosztalgiázni :)
2012. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A másik kedvencem Nagyecsed. Hiaba varos... Tehenek a fouton, Zsigulik, Lovaskocsik, regi hazak, nepviseletes magyar es ciganyasszonyok stb. Ez nem meglepo jelenseg Magyarorszagon egy faluban, de egy varosban!!!.... Tenyleg Nagyecsed meg olyan mintha egy kis faluban lennel :)
2012. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számomra egyértelműen Budapest. Mindig is a nyüzsgést szerettem, és ebben az országban egyedül ez a város bír világvárosi funkciókkal.

525 km2-es területén van forgalmas, sűrűn beépített belvárosi rész, többé-kevésbé gondozott parkok, síkságok, hegységek (dombságok), nyugodt kertvárosok.

Hihetetlenül eklektikus az építészet: klasszicizmus, romantika, szecesszió, szocreál vagy modern építészet, minden megtalálható itt.

Nagyon sok szórakozási lehetőség van, mindenki megtalálja a neki való helyet és társaságot, legyen akár rocker, punk, páwa, hipster, heteró vagy meleg. Az emberek annyira nem foglalkoznak a másikkal, mint egy kisebb településen, így nem kell állandóan a többségnek megfelelned.

Ja, és az éjszakai tömegközlekedés az egyik legjobb a világon. :)

2013. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!