Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mi az a hely, amit Budapesten...

Mi az a hely, amit Budapesten MUSZÁJ megnézni?

Figyelt kérdés
Neked mi az a hely, amit ki nem hagynál a felsorolásodból, ha egy cserediáknak kéne bemutatnod Bp. legszebb részeit?:)
2012. dec. 5. 21:57
 1/9 anonim válasza:
Számomra a Margit-sziget, Gellért-hegy, Libegő, Duna parti séta, Parlament..de nem vagyok Pesti, csak ezeket láttam már és tetszettek :)
2012. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Várnegyed Halászbástyával és Mátyástemplommal, Parlament, Andrássy út, Hősök tere, ezekkel együtt megemlíteném a Városligetet és a földalattit is, Vörösmarty tér + Váci utca + Dunakorzó, Lánchíd, esetleg Szabadság híd, az sokak szerint szebb, Gellért-hegyről éjszakai panoráma elég lenyűgöző, ha az illető nem nagyvárosból jött. És persze fürdők. Remélem, nem felejtettem ki semmi fontosat :)
2012. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pestiként a Margit-sziget annyira nem érdekes, de persze az is szép, azt hiszem, a 26-os busz megy rajta, megéri megnézni a víztornyot és a zenélő kutat. Ha már ott vagytok, a Margit hídról nyugodtan gyalogolhattok, szerintem az elég szép környék, a Jászai Mari tér a Pozsonyi utcával és a Falk Miksa utcai galériákkal, maga a Margit híd is elég szép, legalábbis biztosan szebb, mint az Árpád híd. :)

Amit én személyesen megmutatnék, az a Gül Baba türbéja, mert a török emlékek nem túl gyakoriak neki, ha például német vagy francia. Persze lehet, hogy csak a személyes emlékeim miatt avgyok enynire elfogult. A Margit híd budai hidfőjénél kell leszállni a villamosról, ha bírjátok, a Gül Baba utcán menjetek fel, az is nagyon hangulatos. Meg kell említeni, hogy Gül Baba türbéja rózsanyíláskor a legszebb, de a kilátás mindig gyönöyrű. :)

Nem közvetlenül Pest, de én Szentendrét is megmutatnám, ha több napom lenne a városra.

2012. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem ☺
2012. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Parlament
2012. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%
A XII. kerületi, Cinege utca 5. szám alatt levő házat.
2012. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Ha az is jó, ami nem nevezetesség, akkor a budapesti jégbárt javasolnám: [link]


Nagyon szuper hely, - főként nyáron :).


Nevezetességeknél pedig számmora a Hősök Tere és az Országház a legjob rész - de a Terror Háza is nagyon érdekes.

2012. dec. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És télen? Valami kávézó vagy hasonlót tudnátok még ajánlani?:) köszönöm az eddigieket:))
2012. dec. 7. 23:42
 9/9 anonim válasza:
Szimpla Kert. Imádják a külföldiek, a világ 100 legjobb bárja szerint a 3.
2012. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!