Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ez mi a vagonon?

Dj justin kérdése:

Ez mi a vagonon?

Figyelt kérdés
[link] Van a harmadik képen hogy a vagonon van egy piros forgatható valami.És azt szeretném megkérdezni mi az?Én fészfékre vagy valami kormányra gondoltam,de valójában inkább a fészfék,de nem vagyok biztos benne mert fészfék az van huzókás.Szóval aki tudja megirja hogy mi az?

2012. dec. 27. 18:51
 1/7 A kérdező kommentje:
*vészfék
2012. dec. 27. 18:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Korábban utaztam már olyan vonaton, hogy a le-felszálló ajtókat központilag zárták, mielőtt elindult a vonat, és központilag nyitották, megállás után.

Ez szerintem annak a tipusú kocsinak a központi zárszerkezete, ha megnézed, amikor az ajó csukva van, akkor ezek a kerekek kívülre esnek. Persze ez csak tipp.

2012. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony egy vészfék. Ha jársz kék vonaton, nézd meg, ott is van ilyen :)
2012. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó,de az előrte lévőnek is azért ksözönöm hogy megprobált segiteni
2012. dec. 27. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a hittérítés után megmondom a megfejtést:


Kézifék kereke.

Amikor a kocsi egyedül, vagy szerelvényben, de megfékezettséget biztosító eszköz (mozdony, vagy külső levegőellátás) nélkül áll, akkor be kell húzni. Jellemzően egy kocsin vagy egy forgóvázra vagy egy forgóváz egy tengelyére hat. Gyakorlatilag a jármű meggurulása ellen véd, de pl ráütközéskor a jármű elindulhat.

Ezért jellemzően páros vagy sima féksarut is szoktak a kerék alá tenni ilyenkor, de az utasítás előírja a kézifék használatát is.


A vészfék az soha nem kerék hanem egy fogantyú jellemzően fejmagasság felett.

2012. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó a pontos választ.
2012. dec. 28. 18:21
 7/7 anonim válasza:
0%
NEM! Az egy kormány! Ha véletlenül rossz irányba menne a vonat, akkor el tudsz kanyarodni. Próbáld ki!!!
2013. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!