Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Valaki azt mondta nekem, hogy...

Valaki azt mondta nekem, hogy a Balatonnál a legolcsóbb szállás is olyan árba van, hogy annyiért már tengerpartra is mehetnénk. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


Mondjuk a Balatoni szállás relatív. 2 helyet érdemes meglátogatni, Siófokot vagy Balatonfüredet, azoknál az apartman árak tényleg a horvát körül vannak. Mindenhol máshol nagyon olcsó (csak akar a franc menni).


Viszont a tengerpartozásba azért beletartozik az is, hogy nincs olyan közel. Autópálya matricát kell venni nálunk is, Horvátországban is, benzint kell venni, ez simán kijön egy +50 ezer forintos tételre. Úgyhogy hiába ugyanannyi a tengerparti szállás, a teljes utazás lényegesen többe fog fájni. Na meg kinek van kedve 5-5 órákat vezetni.

2013. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Ja és a kényelem, hogy nálunk mindenki beszél magyarul, mindenki megért. Horvátországban oké, hogy Te tudsz jól angolul, de ők nem. Egy rohadt McDonaldsban nem tudtam magam megértetni se angolul, se a maradék 3 nyelven, amin beszélek, mutogatni kellett, mint egy majom.

Én Horvátországba többet soha. Balaton király :]

2013. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Különböző színvonalú szállások vannak itt is és ott is. Nem lehet ezt így összehasonlítani szerintem. Sokat számíthat az útiköltség is, mint más is írta.
2013. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ja és a kényelem, hogy nálunk mindenki beszél magyarul, mindenki megért. Horvátországban oké, hogy Te tudsz jól angolul, de ők nem. Egy rohadt McDonaldsban nem tudtam magam megértetni se angolul, se a maradék 3 nyelven, amin beszélek, mutogatni kellett, mint egy majom.

Én Horvátországba többet soha. Balaton király :]"


Eddig akárhány helyen voltam, mindig tudtak angolul, bőven megértettem magam. Étteremben sem volt még gondom a nyelvvel. Még benzin és és autópálya díjjal is jobban megéri nekem Horvátország vagy más ország mint a Balaton.

2013. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

18:54


Jobb is, ha ilyen nagyarcú bunkók nem égetik a magyarokat!!

2013. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ebben konkrétan mi is az égetés ?
2013. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Még benzin és és autópálya díjjal is jobban megéri nekem Horvátország vagy más ország mint a Balaton."


Tehát nem olcsóbb, csak neked jobban tetszik, jobban szeretsz oda járni. Nincs ezzel semmi baj, ezek szubjektív dolgok. De hogy nem olcsóbb (főleg az útiköltség miatt), az tény. Csak olyan jól hangzik ezzel dobálózni, mint ahogy emiatt a kérdező is kiírta ezt a kérdést.

2013. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tavaly volt egy összehasonlítás a TV-ben.

Az egyik család a Balatonra ment, a másik meg az Adriára.


Teljesen hasonló összeg jött ki az egy hetes nyaralás végére.


S még egy apróság: a Balatonon "lehúzzák a rolót" aug 20.-án, míg Horvátországban még októberben is lehet fürdeni a tengerben.

2013. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak összehasonlítás képen.Tavaly július első két hetében voltunk 12 éjszakát Széplak-Felsőn (ez gyakorlatilag Siófok).Egy erkélyes,légkondis,zuhanyzós,WC-s szobában voltunk a párommal és a 8 éves kisfiúnkkal.98000 Ft volt IFA-val együtt.

Augusztusban 7 éjszakát Montenegróban voltunk Ulcinj-ban,ahol egy kb. ugyan ilyen kaliberű szobában voltunk szálláson,(mondjuk az erkély a tengerre nézett) az pedig 25 euró/nap volt hármunknak.Lehet számolgatni.

Persze Ulcinj majdnem 900 km (Szerbián keresztül),de tőlünk a Balcsi is 300 km-re van.Nagy élmény volt mind a kettő,jó lenne ha idén is összejönne legalább az egyik...

2013. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!