Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek miért utaznak az...

Hongrie Voyage kérdése:

Szerintetek miért utaznak az emberek utazásiirodával úgy hogy nem tudnak a rejtett költségekről és miért bizalmatlanok akkor ha mi közöljük a tényleges árakat kis betűk nélkül?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert legkésőbb, amikor befizetik az utat már tudnak az "apróbetűs" költségekről és a hirdetések láttán már előre tudják, hogy nem ténylegesen 59.990Ft-ért fognak Egyiptomban nyaralni.


A ti hirdetéseteknél pedig ugyanezt feltételezik megspékelve azzal, hogy az őszinteség miatt nektek dupla árat kell hirdetni. Tegyétek bele, hogy "nincsenek rejtett költségek, illetékek" vagy valami hasonlót.

2013. máj. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én többször voltam utazási irodával, de sehol nem volt rejtett költség.
2013. máj. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező a reptéri illetékre, félpanziós felárra és egyéb mellékes költségekre értette a rejtettet, mert az alapárat ezek nélkül hirdetik.
2013. máj. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a reptéri illeték dolgot nem tudom hova tenni egyszerűen. Mi a francért nem lehet az ár részévé tenni? Kikerülhető? Nem. Akkor meg miért kell apró betűbe, amikor jelentős tétel??


A wizzair, ryanair, easyjet és az összes légitársaság miért nem hirdetheti ugyanígy az árait, hogy külön illeték apró betűben? Nekik miért kötelező a tényleges végső árat hirdetni? És az utazási irodáknak miért nem?

Ezt az ellentmondást nem bírom felfogni... és ebből van az, hogy amikor meglát valaki egy 3000Ft-os repjegyet akkor nem hiszi el, merthogy mindig van reptéri illeték apró betűben sokezerért... pedig nincs, vagyis persze, hogy van, de az benne van a hirdetett árban.

Az utazási irodák miért trükközhetnek ezzel még mindig? Régen a légitársaságok is trükköztek, de meg lettek szabályozva. Az utazási irodák mikor lesznek végre?

2013. máj. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Belföldi, külföldi dolgokra vonatkozott a kérdés, külföldre a reptéri illetékes dolog vagy régebben volt olyan is hogy kerozin pótlék, a buszos kirándulásoknál a parkolódijról feledkeznek meg vagy a behajtási engedély dijáról. Szállásnál az idegenforgalmi adóról szoktak megfeledkezni, vagy éppen az ÁFÁ-t nem számolják bele bizonyos dolgokba...


Én hiába közlöm, hogy mindent tartalmaz az ár sajnos a termékbemutatós mindenkit átverős cégek után nem hiszik el az emberek, hogy vannak olyan utak amik olcsóbbak mint gondolnák.

2013. máj. 16. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ezt szabad, te is nyugodtan csináld úgy. Miért kéne emiatt versenyhátrányba kerülnöd?


Nagyon nem tetszik, hogy ez van, de amíg ezt állami vagy EU szinten nem tiltják, addig nincs mit tenni sajnos. Légitársaságok is csak addig csinálták amíg lehetett, azóta nem. Ma, ha 1ft a ryan jegyár akkor tényleg elvisznek annyiért. Nincs trükközés ott.

2013. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!