Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan lehet, hogy a semmi...

Hogyan lehet, hogy a semmi közepén fekvő Debrecen az ország második legnépesebb településévé vált?

Figyelt kérdés

Ott van pl. Szeged, ami a Tisza partján van, Miskolc és Pécs a hegyek lábánál, Győr is a folyók találkozásánál, így érthető ezen városok fejlődése, na de Debrecen?


Egy idézet:

"Micsoda körülményeknek köszönheti Debrecen létrejöttét, azt nem tudom, de azt sem fejthetem meg, mi bírhatott rá harmincezer embert, hogy olyan vidéket válasszon magának lakóhelyéül, ahol sem forrás, sem folyó, sem tüzelő, sem építőanyag nincs..."


2013. jún. 22. 17:12
 1/8 anonim válasza:
100%
pont azert mert a "semmi kozepen" fekszik igy kialakult a mezogazdasaga. ha kicsit utana nezel a varos tortenetenek rajossz mindenre. egyebkent pedig a tortenete az 1200as evekre nyulik vissza, mezovaros volt, a kelet-nyugati es az eszak-deli kereskedelmi utvonalak menten fekudt valamint arumegallito joga volt. egy szoval mar regen is pezsgett a varos gazdasaga igy nem csoda hogy ezt nem hanyagoltak el az evek folyaman hanem fejlesztettek.
2013. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
86%
fogadni mernek hogy pesti vagy... egyebkent minket legalabb nem mos el semmilyen viz es jobban van munkahely is mint a hegyekben.
2013. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

El kell jönni az Alföldre és szétnézni, kirándulni! Akkor ez a semmi talán a számodra is értékké válik, mint egykori költőnk ahogy fogalmazta: " Szép vagy Alföld, legalább nekem szép, itt ringatták bölcsőm...."

Debrecen igenis szép város, kultúrája, gazdasága, idegenforgalma sokoldalú, és nem utolsó sorban világhírű egyetemváros is, semmivel sem kevesebb mint pl. Szeged. És ahogy az előttem szóló írta, legalább itt nem kell homokzsákokat pakolni, télen nem zár el a hó a hegyek miatt. Minden térségnek megvannak a saját előnyei és hátrányai.

2013. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Régebben az Alföld nagyon nagy része volt mocsár vagy ártér (vagy mindkettő egyszerre), így azon a kevés helyen, ami biztosan lakható volt, viszonylag sokan éltek. Ha megfigyeled az Alföldön ritkábban vannak a települések, de jellemzően sok a nagyobb város, míg mondjuk a Dunántúl teli van apró falvakkal.
2013. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Úgy, hogy az ország összes többi nagyvárosát (Kolozsvár, Brassó, Temesvár, Pozsony, Kassa, Újvidék) elcsatolták 1920-ban, Miskolc pedig a 90-es években 200 ezer alá csökkent.
2013. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó!


Az elcsatoláshoz, semmi köze ennek, azelőtt is fontos város volt Debrecen.

A kérdező pedig tipikusan pesti...

2013. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó picit melléfogott, mert tipikusan miskolci vagyok és rühellem a pesti liberálbolsevista-őszirózsásterrorista agyhalottakat (és a statisztikák szerint még mindig ezekre szavaznak), akik miatt Debrecen lett a második legnagyobb város, nem pedig Kolozsvár.
2013. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Locsmándi Dániel soproni töritanár szerint Sopron a 2.
ápr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!