Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A biztonsági őrök jogosan...

A biztonsági őrök jogosan kérik a mertónál/földalattinál a BKV bérleteket/jegyeket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 07:02
 1/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Miért, szerinted kérik?

Úgy látom az emberek maguktól mutatják, ők meg se nyikkannak.

Tényleg meg lehetne tőlük kérdezni, hogy ki vagy mi hatalmazta fel őket ellenőrzésre. Ugyanis a jegyellenőr az más kategória. A BKV szerint a karszalagot viselő biztonsági őrök a jegyek és bérletek ellenőrzését segítik, a pótdíjazás azonban a jegyellenőrök feladata.

2009. okt. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel azért maradtam le a kisföldalattiról a Kodály Köröndnél,mert elémállt két bizt.őr,és kérte a jegyemet,mire előkotortam addigra elment a szerelvény.

Egész nyáron biciklivel jártam,és mikor valamikor tavasszal utoljára földalattival mentem dolgozni akkor még nem voltak ott őrök csak a nagyobb megállókba.

Úgyhogy,IGEN,kérik a jegyeket.

2009. okt. 14. 07:53
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
A bliccelőkre kéne haragudni nem a munkájukat végző emberekre.Ha a megbízó(bkv) azt az utasítást adta hogy a területére csak érvényes jeggyel,bérlettel szabad bemenni akkor jogosan ellenőrzik megvan e,olyan mintha egy koncerten,focimeccsen néznék van e jegyed.Nem vagyok sem jegyellenőr,sem ott dolgozó biztonsági őr de mindig van jegyem vagy bérletem ezért semmi gondom nem volt velük.
2009. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem is volt jegyem csak ideges lettem,hogy miattuk nem tudtam felszállni a földalattira.Amúgy meg nem büntethetnek meg hiszen a személyimet már nem vagyok köteles odaadni neki,akkor nem is kérhetik a jegyemet szerintem. Azért egy focimeccs vagy koncert egészen más! Ott ha jegy nélkül akarok bemenni max elhajtanak a búba,de ha jegy nélkül utazok akkor meg megbírságolnak keményen!!!
2009. okt. 14. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem jogosan kérik, pláne ha karszalaggal is elvoltak látva. Több helyen is ki van függesztve, hogy az aluljáró már a metrovonal területéhez tartozik, oda csak érvényes jeggyel vagy bérlettel lehet bemenni. Igazából én is csak a bliccelőkre haragszom, az ellenőrökre soha, mert kellemetlen ha valahova sietek, és a hatalmas sor miatt nem érek oda, amíg mindenkiét leellenőrzik. Ebből annyi a tanulság, hogy érdemes olyan helyen tartani a jegyet/bérlet, ahonnan ha kell hamar előtudod rántani.

Mindenesetre én örülnék ha nálunk is olyan tömegközlekedés lenne legalább buszok gyanánt mint pesten, nem ilyen gyatra, és egyre csak szüntetik meg a járatokat. Tudom nem itt kell kiélnem a dühömet, de egyszerűen haragszom a bliccelőkre és azokra akik jog nélkül veszik igénybe a kedvezményeket.

2009. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz amit leírtál a bliccelőkkel kapcsolatban,de ettől se lettem okosabb! :)

A biztonsági őr nem bkv alkalmazott,hanem a vele szerződésben álló biztonsági cég embere,vigyázhat a rendre,meg a bkv tulajdonára,de nem jegyellenőr! Amíg szó nélkül felmutatják nekik a jegyeket addig oké,de ha már kéri tőlem az már nagyon nem oké!! Kíváncsi lennék mit csinálna ha nem mutatnám meg neki?? Legyilkol vagy mi? Esküszöm kipróbálom holnap és megírom a fejleményeket.

Amúgy az ellenőr is csak a jegyeket kérheti hiába fog meg bliccelőt,nem tud vele kezdeni semmit rendőr nélkül! Személyit már jogtalanúl kéri!

2009. okt. 14. 17:26
 7/10 anonim válasza:

"Amúgy meg nem büntethetnek meg hiszen a személyimet már nem vagyok köteles odaadni neki,akkor nem is kérhetik a jegyemet szerintem"


ha nincs jegyed, vagy bérleted, ő meg nem köteles téged beengedni az állomásra.

2009. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha olcsóbbak lennének a jegyek és bérletek, akkor nem lennének bliccelők és akkor nem kelle ennyire komolyan venni.Főleg a BP.-eknek szar akik kénytelenek eljutni BKV-val,mert még a suli is messze van, pedig lehet, hogy 1 kerületben lakik.Illetve jó lenne ha a cégek a BKv-t is finanszíroznák,mert marha sokba kerül 1 bérlet, főleg ha suliban távoktatásra jár az ember+nincs munkája.AMúgy azt nem értem, hogy a párommal múltkor megkérdeztünk egy őrt,vagy jegyellenőrt(nem tudtam eldönteni), hogy mi van ha nem adjuk oda a jegyet, és ő nem akart vűálaszolni, csak annyit mondott, hogy ne tartsuk fel a munkában és vegyük elő a jegyet.

Én bérletes vagyok és ingyen kapom,de megértem azokat az embereket akik nem vesznek jegyet,v.bérletet,mert marha sokba kerül és nincsenek korkedvezmények, csak nyugdíjasoknak.

2009. okt. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is soknak tartom a jegy árát, de abba is bele kell gondolni, hogy ha talán mind a nem tom hány millió ember megvenné, aki utazni szeretne, akkor lehet nem csak egyre emelnék az árakat. Nálunk pl volánnál 250 ft-ba kerül már az (diákként), hogy eljussak a 8 km-vel odébb lévő városba, amit szintén soknak tartok, erre közlik, hogy további emelések és járat megszüntetések várhatók, a vonatról már nem is beszélve. Van olyan község a környéken, ami tele van fiatalokkal, és egy nap 3 busz jár arra... Így járjon a gyerek sportolni, vagy különórákra, amit egy ilyen kis faluban már nehéz megoldani... Értelemszerűen az lenne a legjobb ha arra próbálnák ösztönözni az embert, hogy alacsonyabb árak mellett, autó helyett használja a tömegközlekedést, és hirtelen minden probléma megoldódna, de amíg a kettő kb ugyanannyiba kerülne valakinek, úgy is kényelmesebb az autó. Én diák vagyok, ha egy hétig pesten vagyok, havi vagy turista bérletet veszek mert olcsóbban jövök ki, mintha a jegyeket lyukasztgatnám... Mindenre van megoldás, de az árak tényleg durvák, viszont akkor sem fogom a bliccelők pártját... Ha nem "tudják" megvenni, menjenek biciklivel vagy autóval, úgy is legtöbben utóbbit választják, egyel több vagy kevesebb már nem számít... Mi, normális bérlettel és jeggyel rendelkező emberek, meg azért késünk el a sulinkból, munkahelyünkről, mert már fokozott ellenőrzések vannak... Nem tartom fairnek.

A biztonsági őr... hát nem tudom. Érdemes utána olvasni a szabályzatban, de talán minden attól függ mire kaptak engedélyt. Én biztos felhívnám őket és megkérdezném, hogy az őrök jogosan kérik e a jegyeket, már csak azért is, mert kíváncsi lettem.

2009. okt. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért ne kérhetné? Ha a BKV megbízásából teszik, akkor megteheti.

A BKV ellenőr és a biztonsági őr is csak pont olyan ember , mint bárki más. Például személyit egyiknek sem vagy köteles mutatni.

2010. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!