Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Erdélybe utazók, ti milyen...

Erdélybe utazók, ti milyen valutát visztek magatokkal? Erdélyi szálláshelyeken milyen valutával érdemes fizetni?

Figyelt kérdés
Interneten, a szálláshelyek honlapján általában euroban adják meg a díjakat. Van valakinek tapasztalata, hogy helyben milyen árfolyamon váltják át az eurot forintra, esetleg lei-re?

2013. júl. 31. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
én Magyarországon váltottam lei-t.
2013. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Általában minden erdélyi városban találsz OTP bankot, de egyébként a legtöbb bankban váltanak be forintot. A székelyföldi városokban mindenhol van OTP. A szálláshelyeken, és mindenütt másutt lejjel kell fizetni. Azért van euróban megadva, hogy a turisták könnyebben kalkuláljanak (nem csak magyarországi turisták), és egyébként is ez az egységes pénznem Európában amit bárhol bármikor be lehet váltani. Ha esetleg bármi egyéb kérdésed van, szívesen segítek.
2013. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A szállásadóm telefonon azt mondta, hogy mindhárom pénznemet elfogadják, a váltószámokról viszont elfelejtettem kérdezni. Viszont több szállás árlistáját olvasva tapasztaltam, hogy a forint relatíve erős valutának számít, pl. 8 EUR-t 2000 HUF-nak számítanak, ami igencsak kedvező.


A jelenlegi terv az, hogy eurot és forintot viszünk nagy mennyiségben ki, és az első állomáson, valószínűleg Kolozsváron váltunk lejt. Azt olvastam, hogy az ott kedvezőbben váltják a forintot lejre, mint Magyarországon.


Még lenne egy olyan kérdésem, hogy az útdíjat a benzinkutakon mindenképp lejben kell fizetni? Ez megkövetelné, hogy a határt átlépve rögtön legyen nálunk lej.

2013. júl. 31. 21:14
 4/6 anonim válasza:
Igen, szerintem az útdíjat, meg az üzemanyagot is csak lejben tudod fizetni. Mindenképp csak bankban, válts pénzt, került a kupeceket! Engem már vertek át az oláhok Kolozsváron. Szóval csak bank! Inkább nézz be 4-5 bankba is, és figyeld hol kedvezőbb az árfolyam.
2013. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi két hete voltunk. Szállást euróba kellett fizetni nekünk. És mivel volt itthon eurónk, akkor fogyjon az, azt vittünk magunkkal, meg kb. 30000 forintot.

A forintot a pénzváltóktól elkezdve mindenhol jobban váltják mint az eurót, pár helyen lehet forinttal is fizetni(útdijat is lehetett, meg tankolni is tudtunk forinttal, eurót annyira nem szeretik.

De mindenképp kint válts szerintem.

Mi megkérdeztük a szállásadónkat, hogy hol van a közelben(Csíkszereda) olyan pénzváltó, ahol jól váltanak. Elmondta, ott váltottunk, és jobban jött ki, mintha bankba váltottunk volna.

Tehát azt mondom vigyél forintot, esetleg itthon válts annyit(vagy Kolozsváron a határ után) ami tankolásra elég, meg annyi legyen, hogy ha van valami, a rendőrt le tudd fizetni. A többi forintot meg Erdélyben váltsd, leire, úgy jössz ki a legjobban

2013. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan így gondoltam én is, örülök, hogy megerősítést nyertem :)
2013. aug. 2. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!