Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A magyarok miért nem jönnek...

A magyarok miért nem jönnek rá, hogy a legjobb helyen élünk?

Figyelt kérdés
Voltam pár országban, Angliában éltem is két évet, de azt kell mondjam még egy ilyen szép hely mint a mi hazánk nincsen sehol. A legjobb kajákat esszük, a legjobb nőink vannak, a legjobbak a szórakozási lehetőségek. Sportnemzet vagyunk, a legkifejezőbb nyelvet beszéljük. A Balaton egy csoda, az időjárás gyönyörű. Mi még is hasra esünk a Nyugattól, a sóher, hidegvérű, érzelemmentes, felszínes nyugat-európai emberektől, akik ráadásul még le is néznek minket.

2013. aug. 2. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Minden magyar tudja hogy az országunk gyönyörű. Én is tudom, eleget dicsérem is a külföldieknek. Mégis Angliában élek, dolgozom, mert otthon hiába szép az országunk, hiába szép a Balaton, hiába finom kaják ha nem tudom megfizetni..
2013. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

És mindenki féllábbal a börtönben köszönhetően a kilencvenöt százalék feletti váderedményességi mutatónak és a lehetetlen adószabályoknak. A másik fél meg a sírban köszönhetően az egészségügynek.


Üdv Kanadából.

2013. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Jó nagy baromság amit írsz kérdező. Az tény hogy szép az ország. De nem kell messze menni szebb országért, nézd meg Erdélyt és had ne soroljam. Legjobb nők? Hmmm. a legnagyobb k..k és a legbeképzeltebbek. Az angoloknál viszont messze szebbek. Sportnemzet, valamikor volt, most még a labdát sem találják meg. A nyelv oké változatosan lehet kármomkodni. Az egy amiben egyettértünk az hogy a legfinomabb a kajánk. Időjárás, márciusban hó, tényleg nagyon jó, az időjárástól a termény minden évben tönkremegy. A Balaton mitől lenne csoda, szimplán egy szép tó a sok közül, millió szebb van nála. Nyugat Hmm, menj nézz szét Kelet felé, megváltozik a véleményed. Ja és még azt nem is emlitetted hogy mindenhol szeretik a magyart LOL.
2013. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Na akkor én leszek a kivétel, aki a kérdezővel ért egyet.


Szeretem a hazámat, és itt is akarok meghalni. Nem szeretnék külföldre menni, és sokan elfelejtik, hogy "NYUGAT" is véges.


Az egyetlen probléma ezzel, hogy nincs egy t.kös emberünk az ország élén: a fogyatékos és az idegbeteg váltogatja egymást. Na meg a kétszersült emberek...ők kitakarodnának, és hávájdizsi lenne :D

2013. aug. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A nők valóban k...ák, de végsősoron olyanok amilyenné a férfiak tették őket. Szépnek viszont szépek. A Balaton igen is csoda, több szempontból egyedi. Nem hiába jön ide a sok sörhasú német nyugdíjas, de az utóbbi időben akár hollandok vagy angolok is. Sportnemzetnek meg úgy érzem még mindig sportnemzet vagyunk még a régi idők dicsóségének árnyékában is hiszen a tízmillió magyarunkkal a hasonszőrű, környékbeli országokat sorra lenyomjuk. A nyelvvel kapcsolatban meg talán nem volt igazam? Nem csak a káromkodásra értve. Ugyan minek menne az ember akárhova is? Tollakat dughatsz a seggedbe de külföldön akkor is csak egy utolsó mocskos bevándorló leszel. Itthon viszont otthon vagy. Én minél többet megyek külföldre, annál inkább ébredek a tudatra, hogy baromság külföldre menni. Nyilván ha majd lediplomázom a karrier szempontjából megfontolandó és egy pár évig a tapasztalat, az élmény és pénzkeresés szempontjából kecsegtető, de mindig hazajönnék! Mivel ez a HAZÁM. Szomorú hogy mindenki elhúz külföldre, holott égető szükségünk lenne, modern, talpraesett fiatalokra, hiszen ez az ország sosem valamilyen hanem mindig válik valamilyenné.
2013. aug. 3. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért tegyük tisztába a dolgokat. A nőket nem a férfiak tették azzá amik. Nem nagyon látom hogy miben rejlik a Balaton különlegessége, szép de ennyi. Azt azért meg nem kell elfelejteni hogy akik idejönnek külföldiek azok az ottani csoro rétegbe tartoznak, nekik ez az ország olcsó. Aki tehetős külföldi az elhúz Thaiföldre meg Balira meg hasonlokra. Egyébként nem az országgal van gond hanem a benne élő 10 millió birkával. Amikor valaki elkezd dolgozni és azt látja hogy minnél több bőrt probál meg lehúzni ról aez a csürhe banda többekközött azért hogy eltartson egy elég nagy kissebbségnek már nem nevezhető réteget akkor kezdi úgy érezni hogy ebben az országban nincs otthon. Én azt mondom aki teheti az menjen el innen. Hiába vagy magyar Magyarországon ez nem a magyarok országa. És azért nem mond nekem hogy pl Skócia nem szép vagy Ausztria hogy maradjunk a nyugatnál. nem kell ettől az országtól elájulni. Ez jelenleg egy szar hely, és magyar emberek (birkák) miatt szar. Ha majd elvégzed az egyetemet és dolgozollesz családod akkor rájösz hogy itt nem fogod tudni rendesen felnevelni a gyerekedet, eltartani a családod.
2013. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan német családokat akik minden 3-dik évben Balatonon nyaralnak 2-3 hetet. Azt hittem hogyha már ennyi éven át itt voltak valamennyire ismerik kis hazánkat. Hát nem.. Nekik csak az a lényeg hogy vízpart mellett legyenek, a kaja finom legyen, olcsó legyen, és lehessen büntetlenül inni. Elmesélték hogy gyári munkások lévén nekik Balaton olyan mint egy középosztálybekinek a Kanári szigetek. Ezt tudják megfizetni.. Ami nagyon tetszik nekik, hogy akár hajnalban is simán ihatnak senki nem szól rájuk.. Bezzeg Németországban! Ott meg is büntetik őket.. Akkor csalódtam bennük amikor vigyorogva mesélték hogy tavaly olyan állat módon berúgtak, hogy törtek- zúztak, és még ma sem kapták el őket.. megúszták.. Ajjjjj de jó buli volt.. Na ennyit a német turistákról..

A másik.

Én is szeretem a hazámat, és ha eljön az időm ott szeretném ha eltemetnének, de ettől függetlenül kint dolgozom lassan 5 éve.. Kint van munkám, és minden évben nyáron hazamegyek 1-2 hétre.. Dolgozom amíg tudok, és egyszer ha majd nyugdíjas leszek végleg hazamegyek.. A legtöbb magyar egyszer hazamegy, de addig is megpróbál élni, és boldogulni..

2013. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha nem jött be az élet, de ne próbáld meg bemagyarázni nekem, hog Magyarország szar hely, mert ha százszor is elmondod akkor sem lesz az. Leggtöbbször a külföldi magyarok meg úgy élnek kinnt mint a patkányok. Sokan, kis helyen. A bútorok szétesnek. Hiába tudnak félretenni. Én úgy látom, hogy a leggtöbje idegroncs aki mintegy terápiára, megy külföldre. Menekül az élettől. Kiszorozzák, azt az egy számot, hogy mennyi a kinnti fizetésük forintban és annak örülnek de mást nem vesznek figyelembe. Külföldön ők csak szolgák, nem jobbak az állatnál. Ha már dirigál valaki, százszor inkább egy magyar, mint akárki. Főleg ne egy rühes osztrák. Alighanem a szívetek mélyén ti is tudjátok az igazságot különben külföldről nem Magyarországról néznétek kérdéseket.
2013. aug. 3. 16:11
 9/10 anonim válasza:
Szerintem Magyarország igenis szép és értékes hely, nem is a felszínnel van baj. Hanem a megélhetéssel. Az emberek azért mennek külföldre, mert sokszor ott tudnak annyit keresni,hogy meg tudjanak élni, míg itthon nem. És bármit mondasz, a megélhetés a legfontosabb, mert anélkül nincs semmi, minden csak utána jön. Hidd el, ha az emberek itthon biztonságban meg tudnának élni anyagilag, nem félve attól, hogy holnap vagy akár két hét múlva lesz-e mit enni, akkor többen akarnának maradni.
2013. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, amikor Kanadába távoztam, annak pénzben oka nem volt, sőt rosszabbul jártam mert távmunkában dolgozom és ugyanaz a pénz sokkal kevesebbre elég Kanadában mint Budapesten. Azonban, elég azért itt is. Magyarországon, mint írtam, élni nem lehet. Ez van sajnos :(
2013. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!