Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kisvárda közelében hol van...

Kisvárda közelében hol van olyan hely, ahol elég kicsi a fényszennyezés ahhoz hogy láthassam a Tejútrendszert? 13/L

Figyelt kérdés
régebben csillagász szerettem volna lenni :D de erről lemondtam,viszont még mindig nagyon érdekelnek a csillagok,galaxisok stb. és mindig ha felnézek az égre szomorú vagyok,hogy olyan kevés csillag látszik pedig olyan gyönyörűek.. egyszer szeretném látni az igazi égboltot,ami Mo.-n nem lehetséges de akkor legalább azt,ami jobban hasonlít rá,mint néhány pislákoló pötty a felhők között

2013. aug. 14. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor én budapestiként mit szóljak? Amúgy korábban én is azt hittem, hogy Magyarországon belül nincs igazán alkalmas hely ilyen célra, de egyszer Abaligeten megtapasztaltam hogy van. A Zselicben létesült Európa első Csillagoségbolt-parkja: [link]
2013. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szecsői Tibor válasza:
Nem ismerem Kisvárda környékét, de szerintem egy újholdas éjszakán egy bármilyen kertvárosi környékről látni fogod a Tejutat. Egy közeli faluból (vagy két település között) meg pláne. Még Budapestről sem lehetetlen a dolog (persze nem a Deák térről).
2013. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Komoróba lakok, amikor nagyon tiszta az ég lehet látni nálunk, ki megyek az udvarra és szépen látszanak a csillagok is. Szerintem ez Kisvárdába is látszik mikor tiszta az ég.
2013. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lövőpetriben is szép tiszta az ég . A tejutat is lehet látni szép tisztán :))
2013. aug. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!