Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miket érdemes Szegeden megnézni?

Miket érdemes Szegeden megnézni?

Figyelt kérdés
1 hetet fogunk tölteni Szeged környékén, szeretnénk felfedezni a várost. Szép helyek, érdekesebb múzeumok/kiállítások is jöhetnek. :)
2013. aug. 15. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- A Szegedi Szabadtéri Játékok (Dóm tér) utolsó, záró előadása szokott aug. 20.-án lenni. Nem tudom melyik darab megy akkor este, és hogy egyáltalán kapnátok-e még akármilyen jegyet is rá. Bármilyen darab is megy akkor, az mindig egy fantasztikus előadás nemcsak látványban, de szereplők tekintetében is!

Próbáljatok meg jegyet szerezni rá!

- Állatkert és arborétum valahol Újszegeden

- A tiszai strand (jó idő esetén)

- Azt írod Szeged környékén: ha kocsival mentek, érdemes elmenni Ópusztaszerre,(állítólag az ország közepe), másrészt aug. 20.-án és azt megelőző napokban rendezvények, kiállítások a honfoglalás emlékére. Ha saját kocsi nincs, ezekre az ünnepekre szoktak távolsági volán-járatokat is indítani Ópusztaszerre, nézzetek utána


- Végig kell menni a belvárosban a Kárász-utcán (sétáló=bevásárló utca), nem feltétlenül a kirakatok miatt (bár az is jó) de az épületek, a lámpaoszlopok, padok stb. stb. nem túl hosszú, de kellemes séta, oda-vissza azért pár órát ellesztek ott is. A végén (már nem emlékszem milyen tér) van egy cukrászda, fincsi fagyival.

(Nem vagyok szegedi, csak a megyében lakok)


- Ha Szegedről Újszegedre mentek át, a híd Újszegedi vége előtt nem sokkal van jobbra egy lejáró, ami levisz a Tisza partra. Ott található egy hangulatos vendéglő. Nemcsak bográcso marhapörkölt, és fincsi halászlé és rántott, sült halak kaphatók, hagyományos vendéglői kaját is kapni. Viszont ha nem a belső étteremben ültök le, hanem kint a fák alá kirakott asztalhoz, akkor még a csodálatos madárdal, a víz illata, a nyárfák kellemes szellője, stb. stb. Csodálatos élmény volt, pedig én csak egy napközbeni ebédre mentem oda.

2013. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Persze a Szegedi Móra Ferenc múzeum! Ezen az oldalon találod a nyitvatartást, megkeresheted a térképen, merre találjátok, stb. stb.

2013. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 baba_girl_16 válasza:
100%

Én egy szállodában dolgozok Szegeden, úgyhogy tőlem külföldi és belföldi vendégek is egyaránt kérdezik ezt a kérdést.


Attól függ kikkel mész, de mi ezeket szoktuk ajánlani:

- Vadaspark

- Kárász utca

- Széchenyi tér

- Dóm tér és a Fogadalmi templom

- Móra Ferenc Múzeum

- Pick Szalámi és Szegedi Paprika Múzeum

- Zsinagóga

- Szegedi Nemzeti Színház

- Anna fürdő (ha nyugisabb fürdőzésre vágytok)

- Napfényfürdő Aquapolis (ez pedig a kalandosabb fürdő, rengeteg csúszdával, a Dél-Alföld talán legnagyobb

élményfürdője)


Étterem szempontjából pedig:

- Kiskőrössy Halászcsárda

- Roosevelt téri Halászcsárda

- Alabárdos Étterem

- Gőry Pince Étterem


Illetve a környékben Ópusztaszer, amit érdemes megnézni és Makó, ahol nemrégiben nyílt meg a Hagymatikum (egy hagyma alakú fürdő)


Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen segítek. :)

2013. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2013. aug. 19. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!