Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » IC-n lehet helyjegy nélkül...

IC-n lehet helyjegy nélkül utazni? Ilyenkor a vonaton kell venni egy pótjegyet a menetjegy mellé?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül ez a pótjegy? Ez a lehetőség legális vagy egyfajta büntetés?

2013. szept. 15. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Már jóideje az a törvény, hogy csak abban az esetben lehet kalauztól büntetlenül menetjegyet vásárolni, ha olyan állomáson szállsz fel egy vonatra, ahol nincs jegypénztár. Mivel az IC ilyen helyeken nem áll meg, ezért IC-nél erre nincs lehetőség.


Mellesleg az IC-n nem lehet helyjegy nélkül utazni.

2013. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen lehetőség. Én egyszer IP-re (az is helyjegyes vonat) szálltam fel helyjegy nélkül, mert a pénztár zárva volt. Majdnem megbüntetett a kalauz, de egy csoport, akikkel félig meddig együtt utaztam, rendelkezett egy felesleges helyjeggyel, így megúsztam a dolgot.

A pótjegy ára kilométerfüggő ca. 350-650 forint körül van.

2013. szept. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, vannak átmeneti lehetőségek, pl. a szegedi IC-k, ahol van helyjegymentes kocsi is, de pótjegy (gyorsvonati) most már azokba is kell!
2013. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszer mentem péntek délután Sopronból Nyíregyházára, a Pestről induló IC-n az emberek felének nem volt pótjegye-helyjegye, mert már nem volt, így +1000 Ft pótdíjért állhattak Nyíregyházáig.
2013. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 21. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!