Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mik azok a Budapesti látnivaló...

Mik azok a Budapesti látnivalók amit érdekelnek egy külföldit?

Figyelt kérdés

Egy kedves Francia származású ismerősöm (34/F) Magyarországra érkezik látogatóba hozzám. Most jön először ebbe az országba. Azt kérte, hogy mutassak meg neki pár magyar látnivalót Budapesten.


Ismerem pestet.. de teljesen pánik lett urrá rajtam. Nem ismerem a múzeumokat és azt sem tudom, hogy egy külföldi számára mi lehet érdekes egy ilyen helyzetbe.


Tudnátok nekem ebben segíteni?


Köszönöm előre is!


20/L



2013. okt. 14. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Duna part, Gellért-hegy, János-hegy, Vár, Váci utca, annyi szép hely van :)

Múzeumokban én seme vagyok otthon, a Sziklakórházat tudom, hogy az nagyon érdekes.

2013. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
A Hősok tere és a parlament is, esetleg a barlangokat is megmutathatod.
2013. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!


En ezekre gondoltam: Citadel, Duna part, Margit sziget, Feneketlen to, Hosok tere esetleg allatkert.., csak az a baj, avagy nem baj csak nehezebb a dolog mert 1 hetre jon es nem szeretnem ha unatkozna.. szeretnem ha elmeny lenne neki. : )

2013. okt. 14. 23:52
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Kiegészítem az előzőeket:

Margit sziget, dunai hajózás (lehet a sima BKV hajókkal is), romkocsmák, Széchenyi vagy Gellért fürdő.

2013. okt. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 hétre jön, akkor ki lehet ruccanni valahová, például Visegrád, Balaton, vagy Aggtelek környéke (én egyszer egy angol barátomat vittem a Baradla barlangba, azóta is felemlegeti mennyire szép volt). Budapest szerintem 2-3 napig a nagyon-nagyon érdekes kategória, utána már nincs túl sok újdonság, maximum múzeumok. Én azt szeretem amikor 1 napra jönnek ismerőseim, mert annyi időre iszonyat cool programot lehet körbejárni. Esetleg a Parlementbe megpróbálhatnád elintézni a bejutást (nem tudom regisztráció köteles-e még).
2013. okt. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Egy 34 éves francia biztos hogy múzeumokat jön nézni egy 20 éves lányhoz, ébredj már fel!

Szerintem ő máshogy képzeli el az élményekben gazdag kirándulást :)

2013. okt. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szentendrére is kimehettek. Azzal is lemegy egy nap.
2013. okt. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, nagyon jók. : )


Digo: A felvetés jogos, az biztos, de semmi ilyesmirol nincs szó. Nagyon rég óta ismerem öt és szimplán szeretné látni magyarországot.. de mivel nem beszéli a nyelvüket ezért kért segítséget. : ) De logikus termeszetesen az amit mondasz. : )


Illetve.. a múzeumokat ő mondta... de valószinuleg abbol maximum az marad, hogy elmegyünk a Terror házba, az meg valamennyire engem is érdekel.


Még jár a BKV hajó október végén is? Erre en is gondoltam , nem lenne rossz. Csak ha esik az eso akkor tuti panikolni fogok.. de majd sokolm a szituációt.


Köszi mindenki!

2013. okt. 15. 08:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi időre jön, tényleg vidd el valahova kicsit kirándulni is, pl a Dunakanyarba. Visegrád, Esztergom... Vagy tényleg szép Szentendre is.
2013. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egész évben jár a BKV hajó, csak télen más menetrenddel.

A BKK honlapján fent van, most is közlekednek.

2013. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!