Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hány liter házi pálinkát...

Takacsek kérdése:

Hány liter házi pálinkát lehet szállítani Magyarországon belül? Miskolcról Budapestre hoznám, de literben menyit lehet büntetlenül vinni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Zárjegy nélkül semennyit!


Konkrétan, a telkedről sem hozhatja ki senki.

2013. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Főzettem már párszor, ezzel az erővel (első válasza) haza sem vihetném a pálinkát, ja és zárjegyet sem ragasztott rá a főzős, pedig teljesen legális főzések voltak...


Hogy mennyit, azt nem tudom, de simán szállíthatod.

2013. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Makoscsiga ***** válasza:

"Főzettem már párszor, ezzel az erővel (első válasza) haza sem vihetném a pálinkát"

Nem egészen... a főző, ha legális, akkor ad róla hiteles igazolást, hogy az a pia adózott főzet, mennyiséggel együtt.

2013. okt. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

22:10

Minek írsz hü lyeségeket össze?!

2013. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ok, biztosan jobban tudjátok... (persze ez csak vicc akar lenni, ha nem esne le)


A főzős által kiállított papírokon az szerepel, hogy a pálinka alkoholtartalma a megengedett limiten belül van-e, adataim, főző adatai, számla. Igaz, kb. 1 éve nem főzettem, de akkor volt egy mennyiség, ami alatt (egy háztartásban élők nevén összesen) semmilyen adópapírt nem kellett tölteni, ha meghaladta, akkor igen. Ezt sokan rokonok/barátok nevére írva játszották ki. A rokon/barát személyi igazolványa kellett és számlaíráskor neki kellett aláírni, ennyi. Zárjegy még a környéken sem volt és teljesen legális volt a főző.


Ha otthon, legálisan üzemeltethetsz lepárlókészüléket, akkor ugyan ki b...ogatna, ha szállítod? A rendőr nem adóellenőr, persze jelentheti a dolgot. Volt, hogy megállítottak a rendőrök, pálinka a csomagtartóban, egy gyors szondázás után tovább is mehettem...

2013. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!