Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Már semmit sem tehetek, hogy...

Már semmit sem tehetek, hogy a párom vízumot kapjon karácsonyig?

Figyelt kérdés

December közepén készültünk volna meglátogatni a szüleimet. Jelenleg Londonban élek, magyar állampolgár vagyok. Páromnak vízum kell, hogy Magyarországra jöhessen. Egyébként együtt élünk, 3 hónap múlva lesz az esküvőnk. Úgy gondoltuk, hogy mielőtt időpontot kérünk a nagykövetségen, előtte beszerzünk minden papírt ami kell a vízumhoz. Ez meg is lett, felhívtuk a nagykövetség azon részlegét, mely a vízumot intézi időpontért, de itt jön a probléma. Csak december közepére kaptunk időpontot. Pontosan december 16-ra, mi meg 19-én hajnalban indulnánk. Két nap alatt meg biztosan nem lesz meg. Hívtam a nagykövetséget, ott egy férfi azt mondta, hogy nem az ő osztálya, ő nem tud mit csinálni, el kell fogadni. Hívtuk a vízumosztályt, ahol egy nő azt mondta, hogy a neten meg lehet változtatni az időpontot. Persze, de ami szabad időpont maradt, az december 17 és 18... -.-

Nagyon el vagyunk keseredve, tudjuk, hogy a mi hibánk, hogy előbb kellett volna az időpont, mint a papírok, de nem volt még tapasztalatunk benne.

Gondoltuk, holnap felkeressük személyesen ügyfelfogadási időben, hátha... van még remény? tehetünk valamit még?



2013. nov. 28. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudtok tenni. Vagy elfogadjátok a dec 16-i időpontot, és mentek később haza, vagy idén a párod nem megy Magyarországra.
2013. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Unión belül nem utazhat a párod? Londonban szabadon élhet, Budapestre nem jöhet látogatóba?

Szomorú :( Remélem repjegyet nem vettetek feleslegesen neki. Így akkor most jöhetsz egyedül ezek szerint.

2013. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ha 16-an mentek nagykovetsegre, igaz a 3 napos surgossegi vizum itt nem jatszik a 19-i indulas miatt, de nekunk dupla aron megcsinaltak 2 nap alatt. erdemes erdeklodni elotte.
2013. nov. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Schengeni vízum kell neki, lehet már lenne, ha Anglia is benne lenne.


3. válaszoló: tényleg? az nagyon jó lenne. Párom felhívta a vízumosztályt, amit írtam is. Akkor kérdezte, hogy nincs-e rá mód, hogy mint útlevélnél, hogy megcsinálják hamarabb ha ráfizetünk, de akkor azt mondta a nő, hogy nem :(


Egyébként meg van minden papír, párom tanulói vízummal van itt, neki a sulitól kellett papír, amit csak szünet idejére adnak. Tehát januárra már nem adnának. A jegyek is megvannak már, tényleg minden megvan ami csak kellhet. Nem gondoltuk, hogy a cél előtt lesz a buktató.

2013. nov. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!