Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan kell (egy) vonaton...

Hogyan kell (egy) vonaton átszállni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Életemben először utazok olyan vonattal, amely átszálással lenne.

Mivel még elképzelésem sincs hogy hogy zajlik ez, (na jó, egy kicsi talán van) ezért kérdezem én, hogy megy ez?


Konkrétan: Mátészalkától szeretnék Budapest Keleti pu-ig menni átszállás nélkül (lehetetlen, tudom), ezért inkább az átszállásos megoldást alkalmaznám.

A menetrend valahogy így néz ki:

Indul: 21:49

Ottvan: 5:49 Zugló (sokat kerestem a neten mire rájöttem mi az a zugló... pesten sem voltam még.)

Közbeni átszállások:

[link]


A jegyemet mindenképpen az Elvirán akarom megvenni.


Hogy megy ez? Hol találok akármit is erről?


Köszönöm.



2014. jan. 8. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha soha nem utaztál még vonaton biztos vagy benne, hogy a legjobb megoldás ez az éjszaki járat? Rengeteget kell várni Debrecenben éjszaka kellős közepén. Debrecenről nem tudok pontosan nyilatkozni, de sok helyen a váró közelébe sem mennék éjszaka. Van ahol ráadásul zárva is van hajnalban. Persze a peronon is várhatsz. Az átszállás nem egy nagy dolog, leszállsz Debrecenben és megnézed a infótáblán, hogy melyik vágányról indul a vonatod Budapestre. A vonatokra is kivan írva hová megy, szóval nem nehéz megtalálni. Az ott dolgozó emberektől is megkérdezheted. Időd lesz rá bőven :)
2014. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ha jól látom, akkor 22:40 től egészen hajnal 2 ig kellene ott várnom Debrecenben?
2014. jan. 8. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés igazából? Bocsi, csak nem tudom, mit nem értesz...

Leszállsz az eredeti vonatodról, vársz a másikra, arra felszállsz, és kész...


Vagy én értem félre a kérdésedet?

2014. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 4:13 kor induló vonat nem lenne jobb? Gyorsabb és egyszerűbb. Mondjuk nincs sok időd az átszállásra, de az első vonaton megkérdezheted a kalauzt, hogy honnan indul a vonatod. Egyébként ha jól láttom a Nyugatiba érkeznek a vonatok, így BKV-val (vagy taxival) át kell menned a Keletibe.
2014. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a 21:49 kor induló vonattal szeretnél indulni, akkor igen várnod kell több mint két órát éjszaka Debrecenben. Mikorra kell Budapestre érned?

Egyébként az Elvirán ne azt írd be, hogy a Keletibe utaznál, hanem Budapestet. Több lehetőséget add ki úgy.

2014. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tökmindegy mikor érek oda, a lényeg hogy egy rendezvényen akarok részt venni. 15:30 kor indul vissza a vonatom, az már átszállás nélküli.
2014. jan. 8. 15:06
 7/9 anonim ***** válasza:

És az 5:30-as? Azzal nem kell átszállni.

Mikorra akarsz és hova menni?

Zuglóból pár perc a keleti a 7-es busszal, a nyugatiból meg metróval lehet menni a keletibe. Mind a kettő 1 db BKV jegy.

2014. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
minden nyáron megyek fehérgyarmatról debrecenen át pestre. annyi az egész hogy debrecenben leszállsz, és a pályaudvarba bemész, a kapu fölött meg lesz egy böszmenagy tábla, amiken rajta vannak az érkező/induló járatok. baloldalt kiírják a kocsi nevét és a vágányt. odamész, fellszállsz oszt jóvan. ha helyjegyet vettél akkor meg megkeresed a helyet oszt azis jóvan
2014. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*mármint hazajövök gyarmatról. veszprém megyében lakok.
2014. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!