Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy lehet ezt az 1 napot...

Hogy lehet ezt az 1 napot (éjjelt) biztonságosan megoldani Budapesten?

Figyelt kérdés
Jövő héten mennénk kb. hárman Budapestre a Dürer kertbe koncertre, ami este kezdődik és ki tudja meddig tart. Másnap reggel kb. 6:00-kor jönnénk is haza vonattal, de addig fogalmam sincs, hogy hol legyünk. Gondolkodtunk valami olcsó szálláson a Dürer kert közelében, de felmerült az is, hogy a Keleti pályaudvaron elülnénk és várnánk reggelig. Na, most már az a gond, hogy utána néztem és sokan Pest egyik legveszélyesebb környékének tartják, főleg éjjel. :S Esetleg nincs a közelben egy éjjel-nappal nyitva levő bevásárlóközpont, ahol el lehet lenni? Mindnyájan felnőttek vagyunk már, normálisan szoktunk viselkedni, de még így is félek, hogy belénk kötnek, ráadásul nem nagyon ismerjük Budapestet, se perc alatt eltévednénk. Pestiek ti mit tanácsoltok? Ja, a Dürer környéke mennyire megbízható? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. jan. 11. 19:11
 1/10 A kérdező kommentje:
nyilván az lenne a legjobb, ha a koncert jó soká tartana és nem kéne sokat várni a vonatra
2014. jan. 11. 19:17
 2/10 anonim ***** válasza:
Pláza biztos nem lesz, azok már 9 felé bezárnak. És szerintem a legtöbb gyorsétterem is zár éjjel 1-2 felé. Én pár éve Párizsban jártam így, kb. ilyen hideg volt mint most, viszont Marokkóból jöttünk haza, meleg ruha híján, és éjszakázni akartunk haverokkal. Végül bedobtuk a törölközőt és kivettünk valami szobát, mert majd megfagytunk, és a pályaudvarról is kivágtak minket. Itthon szerintem nem tennék, szóval én erre fogadnék (ha nincs valami nonstop kocsma).
2014. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Kocsmába nem szeretnénk beülni, félő, hogy ott sem lennének sokkal megbízhatóbb emberek, mint a pályaudvaron. :S

Amennyiben budapesti vagy, mennyire találod biztonságosnak Dürer kert környékét? Még sosem jártunk ott.

2014. jan. 11. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan gáz. Ne a Városligetbe menjetek utána, és én nem hiszem, hogy bármi bajotok lehet. Egyébként pedig percek alatt a központban vagytok onnan. Budapesten azért nem sok olyan utca van, ahol én félnék egyedül végigmenni éjszaka, nem hogy csapatban. Ne legyetek ájult részegek, kötekedőek, és semmi gond nem lesz. Inkább a hideg és a fáradtság az ellenségetek.
2014. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam, normálisan szoktunk viselkedni, a részegeskedés nálunk kizárt. Nem állítom, hogy Budapest nagyon veszélyes, de én nem vagyok budapesti, alig ismerem a várost.
2014. jan. 11. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
A keleti sem olyan veszélyes mint ahogy azt beállítják, társasággal meg főleg. Meg ha egy normálisabb nonstop kocsmába beültök ott sem valószínű, hogy belétek kötnének.
2014. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Budapest az EU legbiztonságosabb fővárosa, én nagyon nem aggódnék. Többször mászkáltam már éjszaka a városban, és eddig soha nem aggódtam. Ellenben éjszakáztam már Párizsban és Brüsszelben is az utcán, na az elég félelmetes volt.
2014. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj. Vidéken tényleg azt hiszik, hogy Budapesten éjjelente embereket esznek? :-D

Én Budapesten élek és simán sétálok éjjel is egyedül bárhol, Keletinél is akár. (bárhol lehet zűr, de ilyen alapon sose menjek Olaszliszkara, Balástyára?)


Társasággal meg aztán végképp kizártnak tartom, hogy bármi baj érjen. Rendőrök is cirkálnak.


Keletinél McDonald's úgy emlékszem éjjel nappal nyitva van. Oda is be lehet ülni.


Ha van kedved éjszakai város nézni akkor keress egy szimpatikus éjszakai buszt. Van amelyiknek több mint másfél órás menetideje van. :-) Igaz, oda meg jegyet kell venni, 300-400ft

2014. jan. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaj, már megint ez a vidékezés! Nem vagyok vidéki, nagyvárosi vagyok én is, határon túli. Emellett számomra egy kis város sem vidék, a vidék az nálam falut, tanyát jelent. Vissza a lényeghez: nem gondoltam és nem is írtam , hogy Budapest egy kimondott veszélyes város, de minden városnak vannak kevésbé biztonságos környékei, ennyi. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 12. 12:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan város ami veszélyes, Budapest nem az, pláne veszélytelen ha többen együtt vagytok.
2014. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!