Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit csinálhatnék egyedül...

Mit csinálhatnék egyedül Budapesten? Milyen programokat, látnivalókat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a napokban egyedül kell mennem Budapestre ügyeket intézni és gondoltam, hogy utána járnék egyet a városban.

Egyedül mit érdemes csinálni/megnézni?



2014. márc. 5. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Az mondjuk segítene, hogy hány éves vagy, és mit szeretnél - kultúrát, történelmet vagy szórakozást.
2014. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
26N vagyok és igazából sok minden érdekel a csendben,békében mezőn ücsörgéstől kezdve a múzeumokon át a hangos koncertekig minden érdekel. Csak egy feltétel: ne legyen túlságosan csillagászati az ára és metróval viszonylag könnyebben elérhető helyeket keresek. :)
2014. márc. 5. 19:02
 3/7 without válasza:
80%
én amikor pesten vagyok felfedezem a várost csak úgy felszállok egy buszra hév-ezek kimegyek a legkülső kerületek szélére ahol már családi házakban laknak az emberek, esetleg az ászia centerbe is elnézhetsz ha vásárolgatni van kedved, metrózni én például nagyon szeretek, ha bp-n jársz szinte kötelező jelleggel mászd meg a gellért hegyet elég jó a panoráma, a duna parton is sétálhatsz egyet, a duna pláza mögött található a marina lakó telep az egy nagyon jó nyugodt környék de akár a margit szigetre is ellátogathatsz
2014. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ha én vidéki lennék, biztosan nem a legszakadtabb Ázsia Centerben vagy valami külterületi kertvárosban tölteném a szabad óráimat Bp-n...


Kérdező: Nem tudom merre jártál már, de ha szép idő van, mind a Duna-part, a Belváros kis utcái, talán még a Váci utca is hangulatosak tudnak lenni. Pl egy jó útvonal, ha a Deák tértől a Duna-part érintésével lesétálsz a Kálvin térig. Érdekes helyek, boltok, kajáldák vannak, meg frissen térkövezett sétálóutcák.


A Gellért-hegyről és a Várból is szép a kilátás, szóval ha nem voltál, én nagyon ajánlom (+ persze maga a Vár is érdekes). A Széll Kálmán tér (ex-Moszkva tér) és a Deák tér között a Várnegyed érintésével jár a 16-os busz, ha nem akarsz gyalogolni. Szintén megfontolandó: Margitsziget.


Ha unod a sétálást, vagy szar idő van, ajánlom valamelyik romkocsmát. A Szimpla kert a leghíresebb és tele van érdekes arcokkal (helyi és külföldi vegyesen), viszont elég drága. Az Instant se rossz. Jó kiállításokat mostanában nem láttam.

2014. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Márciuska ***** válasza:
100%

Rengeteg mindent tudnék ajánlani, múzeumokból is óriási a választék, habár a többsége egész napos program. Vidékiként is gyakran járok fel Pestre egy-egy városnézésre.


Séta:

- Vár, Várnegyed

- Bazilika

- Kossuth tér, Szabadság tér

- Városliget, Hősök tere

- Margitsziget (kolostorromok, kis állatkert, a víztorony is látogatható!)

- Dunakorzó

- Gellérthegy

Továbbá a bkv-nak vannak menetrend szerinti hajójáratai, érdekes lehet végighajózni a Dunán a város legszebb részén, bár ezt még nem próbáltam ki. (bkk.hu oldalon utánanézhetsz a menetrendnek)


Múzeumok, látnivalók:

- Iparművészeti Múzeum

- Természettudományi Múzeum, Orczy kert, Füvészkert

- Mezőgazdasági Múzeum (unalmas neve ellenére tényleg érdekes)

- Kelet-Ázsiai Múzeum (Bajza utca környékén)

- Kossuth Múzeumhajó

- Planetárium

- Csodák Palotája, Tropicarium (Camponában)

- Állatkert

- Aquincum

- Budakeszi vadaspark

- Fogaskerekű, Gyermekvasút, Jánoshegyi Erzsébet kilátó

2014. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ha érdekel a zsidóság, normálisan vagy felöltözve és péntek este van, menj be egy zsinagógába. Én ott ismertem meg pár barátomat emellett gyönyörű épület

Ott van a zsidó múzeum, V-P van nyitva. Ha van 3000 forintod és nem sajnálod rá, akkor érdemes megnézni.

2016. aug. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A margit hidon setalni sem egy rossz otlet. Budapestikent az egyik kedvenc "utvonalam" Budarol atsetalni Pestfele. Onnan seccperc alatt belehet setalni mar mindenfele. Sokszor gyalogolog hazaig ami igy legalabb 1 ora, de megeri ;)
2016. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!