Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon vagy Erdélyben...

Magyarországon vagy Erdélyben (Románia) van ilyen település? Melyik?

Figyelt kérdés

Egy tótól kb. 15-30 percre, a tó és a település is egy völgyben, erdős hegyekkel körülvéve.

Kb. ennyi a feltétel, egy kisvárosra, vagy nagyobb falura gondolok, sok kertes házzal, de talán egy külváros is megfelel.



2014. máj. 2. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Orfű Baranya megyében.

[link]

2014. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miskolc-Lillafüred jutott hirtelen eszembe, de szerintem sok már ilyen hely is van Magyarországon is. Erdélyben a Gyilkos tó mellett is van egy falu, vagy épp Szováta is tudja ezeket.
2014. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Gyilkos-tónál egy hete voltam, csak pár hotelt láttam a közelben, települést nem, de attól még lehet ott település. Elsősorban valóban az ottani hegyes tájat tudom elképzelni, valójában egy könyvhöz kéne helyszín, de előbb el is utaznék, hogy tényleg olyan-e a feeling mint amit megálmodtam. :)
2014. máj. 2. 19:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Orfű is szimpi, de ötletelhettek még :)
2014. máj. 2. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Poiana Brasov, Románia (Brassópojána magyarul, de nem nagyon használják így, inkább a román neve használatos a magyarok körében is.) Gyönyörű falu Brassó mellett. A falu közepén pedig ott van a Miorița-tó (Mjorica: jelentése bárányka). Gyönyörű hegyi falu, szép újépítésű házakkal, hegyi utakkal, jó éttermekkel, sűrű, modernbuszközlekedéssel Brassóra, ahol a legnagyobb bevásárlóközpontoktól kezdve, a plázán, a repülőtéren, a középkori belvároson, a gyönyörűen karbantartott régi házakon, a szép, újépítésű házakon, a buszpályaudvaron, jó utakon keresztül a legjobb éttermekig, kedves emberekig, jó infrastruktúráig, gyönyörű hegyekig-erdőkig mindent megtalálsz. Nagyon ajánlom nektek, hogy nézzétek meg Brassót, Poiana Brasovot, Ghimbavot. Poianán szálljatok meg, ott sok szép hotel van. De Ghimbavot is nézzétek meg, nagyon szép kisváros szintén Brassó mellett. Brassó meg lenyűgöző, hogy mennyit fejlődött! Jó utat! :)
2014. máj. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!