Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szálloda/panzió 18 éven alulival?

Szálloda/panzió 18 éven alulival?

Figyelt kérdés

Nos, tudom, kicsit furán hangzik a kérdés, de... Kezdjük az elején. Jelenleg külföldön lakom, barátnôm még nincs 18, és szeretnénk egy romantikus hétvégét együtt tölteni pár héten belül, mikor hazautazom. Nekem ez nem probléma, mivel 18 elmúltam, de szülôi házban nehézkesen lesz meg a romantikus része a hétvégének, így marad a hotel/panzió. Már ki is néztem 1-2 lehetséges helyet, jók az árak, de egy kérdés még mindig fennáll - ki tudjuk-e venni együtt a szobát?


Tudtommal ugyanis 18 éven aluli Magyarországon csakis nagykorúval tartózkodhat ilyen létesítményekben. De a fogalom jelen esetben korlátozódik családtagokra/közeli hozzátartozókra, ill. felhatalmazottakra?


Azért kérdezem, mert barátnôm szülei nem tudnak a hotel/panzió tervérôl, csak arról, hogy együtt töltjük a hétvégét. És amennyiben elkerülhetô, szeretném hogy ne tudjanak róla elôre, mert nem tetszene nekik (nem szeretik elengedni a lányukat úgy hogy mindent én fizetek, de nem állnak olyan anyagi helyzetben hogy csak úgy egy hétvégére kifizessenek x tízezer forintot, és nem szeretném ha emiatt költségbe vernék magukat).



2014. máj. 11. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály, nem lesz ebből probléma.
2014. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű leszek:

Szállodai szobafoglaláshoz legalább 1 személynek be kell töltenie a 18 életévét. Azt, hogy a partnere 17 éves, már senkit nem érdekel. A lényeg, hogy az aki fizeti a szobát, aki úgymond " szerződést" köt a szállodával a törvény szerint felnőtt legyen.

2014. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom, most megnyugodtam :)
2014. máj. 11. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!