Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Velencei-tó mely részei...

4ttil4 kérdése:

Velencei-tó mely részei alkalmasak strandolásra?

Figyelt kérdés

Még nem voltam ott, ezért érdekelne. Hasonlít a Balatonhoz valamennyire? Hallottam, hogy elég sok a vízi növényzet, hínár, nád stb. Az ÉK-i végébe utaznánk, pontosabban ott a déli részre, itt vannak alkalmas helyek a strandoláshoz? ja és szabadstrand is van itt esetleg?

Köszi a válaszokat!



2014. máj. 29. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A Velencei-tó északkeleti csücskénél van egy nagy, füves strand. A csúszdáról messziről meg lehet ismerni. Ez viszonylag mély rész, úszni is lehet benne. Nem sokban különbözik a Balatoni strandoktól, csak közelebb van a túlpart...

A délkeleti szakaszon (Velence vasúti megállóhelytől észak felé) korábban egy hosszú szabadstrand volt. Itt most épült a "Velence kapuja". Ez a rész most erősen átalakult, de talán már újra használható a part.

2014. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Olyasmi, mint a Balaton, csak jóval kisebb. Keress rá olyan strandokra, mint Sport Beach, Agárdi popstrand, Velencei vízi vár. A déli oldala végig strandokkal van tele (szerintem fizetős van minimum 10-15), de pl. a Sport Beach mindkét oldalán ingyenes strand van. Értelemszerűen az ingyenes strandok zsúfoltak a hétvégén, a fizetősek kevésbé, de színvonalasak az ingyenes strandok is. Parkolni a főút mellett, mindkét oldalt lehet, nem érdemes lemenni a parti útra, mivel így is közel a víz és a főút mellett a parkolás ingyenes. A vízi növényzet persze megvan (ez ugye része a természetes tavaknak), viszont a strandok nagyon kellemesek. Csak ajánlani tudom, de a hétvége zsúfolt lesz. (nekem ott van nyaralóm, kb. 5 éve járok rendszeresen Gárdonyba).
2014. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kösz szépen, majd június végén megyek, addigra biztos még többen lesznek, ami végülis jó hír, mert azt tükrözi h jó hely.
2014. máj. 30. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!