Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Külföldi (német/litván)...

Külföldi (német/litván) személy/diák igazolvánnyal lehet utazni Volán busszal? -bővebben lenn-

Figyelt kérdés

Jön hozzám egy cserediák, és bejárós vagyok. Attól tartok, hogy a nem magyar igazolványaival nem tudunk majd jegyet venni se Volán buszra, sem Máv vonatra. Vagy elfogadják?

13/L


2014. jún. 3. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtok jegyet venni, de nem kap diákkedvezményt.
2014. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönjük :-)
2014. jún. 3. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudtok élni az 50%-os diákkedvezménnyel.

Én onnan tudom, mert külföldön tanulok tehát külföldi diákom van. Mindjárt beteszem a törvényjavaslatot. (én személy szerint ha éppen otthon vagyok, kinyomtatott papírokkal járkálok, amely a pontos törvényt tartalmazza.)


85/2007 (IV.25) Kormányrendelet

2003.évi LXXXVII. törvény 9§-ának 4. bekezdése

AZ utazási kedvezmények igénybevételére jogosultak:


Itt szépen megkeresed a h., bekezdést [link]


"h)

az a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezo˝ személy, aki olyan alap-, közép-, illetve

felso˝fokú oktatási intézmény nappali oktatás munkarendje vagy esti oktatás munkarendje szerint

folyó oktatásban részt vevo˝ tanulója, illetve hallgatója, amely az Európai Unió tagállamában vagy

az Európai Gazdasági Térségro˝l szóló megállapodásban részes más államban, illetve olyan

államban mu˝ködik, amelynek állampolgára az Európai Közösség és tagállamai, valamint az Európai

Gazdasági Térségro˝l szóló megállapodásban nem részes állam között létrejött nemzetközi szerzo˝dés

alapján a szabad mozgás és tartózkodás joga tekintetében az Európai Gazdasági Térségro˝l szóló

megállapodásban részes állam állampolgárával azonos jogállást élvez"


MÁV-honlapon és a Volánén is megtalálod.

pl Volán: "EGT-térség + Svájc oktatási intézményei által kiadott érvényes diákigazolvány 50%-ra jogosít."


Ha még viszed is magatokkal a kinyomtatott törvényt nem fognak kötözködni! :) Jó utazást!

2014. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi azt kihagytam, hogy a diákon természetesen szerepelnie kell a következőknek.

Fényképpel legyen ellátott, a tanuló neve, az intézmény neve, székhelye, és a diákigazolvány érvényességi ideje szerepeljen rajta. De ez valószínűleg mindegyiken rajta van.

2014. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!