Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Rám-szakadék túrához hasznos...

Rám-szakadék túrához hasznos tanácsot kérnék,6 éves kisfiú bírni fogja?

Figyelt kérdés
A legrövidebb túraútvonalon mennénk, Dömösről indulva a szakadékig és vissza Dömösre. Kisfiam szeret túrázni, sétálni, de nem tudom mennyire nehéz a túraútvonal. Még nem jártam ott. Nagyon megköszönném, ha valaki aki már járt ott hasznos tanácsokkal látna el az útvonalat illetően, illetve egyéb hasznos tanácsokat is szívesen várok :) Nagyon szépen köszönöm!!!

2014. júl. 9. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret sétálni, akkor igen, bírni fogja és tetszeni fog neki. Kb 5 kilométer a dömösi parkolóból 2-3 óra alatt könnyedén bejárható.
2014. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek jobban bírja, mint egy felnőtt.
2014. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Szerintem is bírni fogja és élvezni is. :) Nagyon szép, már-már egzotikus táj.


Rám-szakadéknál egy jó tanács. Mivel patakos végig az út jobb vinni egy váltás száraz cipőt és zoknit. Az ember óhatatlanul is belecsusszan itt ott a patakba, néhol keskeny a víz melletti száraz út. De ez felnőtteknek is javasolt. Saját tapasztalatom is :P hát mondjuk nem volt éppen a legkellemesebb hazáig tocsogni a cipőmben. :P Előnyös a bokát is tartó magasabb szárú cipő mert végig vannak mindenféle méretű kavicsok és ha megbicsaklik a láb kellemesebb ha tartja a bakancsszár vagy cipő. Jó korán érdemes indulni hogy fent a kilátóban is még lehessetek..........


Felfelé és lefelé is szoktak menni, már messziről hallani a közeledők visszhangján. Ha nem siettek és miért sietnétek akkor felfelé mászni szerintem valahogy olyan adottabb dolog és könnyebb is mint lefelé. Meg tudtok állni pihenni is ha kell vagy enni inni mert vannak kiszélesedettebb szakaszok.


Vannak meredek részek úgy készülj hogy figyelni kell majd rá, legjobb olyankor ügyesen :) ott lenni közvetlenül alatta mindkettőtöknek, egyikőtök feljebb másik lejjebb. De mások is mennek ilyen korú gyerekkel. Legalább tapasztal. :)


Érdemes úgy menni hogy ne egy esős hét után, hogy ne legyen sár.

2014. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
2014. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:

Bírni fogja, de mindenképpen legyen nálad víz és egy kis rágcsálnivaló, vagy ennivaló.

Kényelmes túracipőbe menjetek!

2014. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!