Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egerben miket érdemes megnézni?

Egerben miket érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Hétfőn utazunk Egerbe, és ott töltünk 1 napot. Mit érdemes megnézni?

Esetleg valami jó borospincét tudtok ajánlani? (Ha már Egerről van szó..... :D) És valami jó kifőzdét? Valami egri különlegesség? :D

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2014. aug. 16. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vár, bazilika, a minaretbe mindenképp fel kell menni, gyönyörű a kilátás. Kisgyerekkel nem ajánlom (ha van), mert nagyon meredekek és csúszósak a lépcsők. A csillagvizsgáló Camera Obscuráját mindenképpen érdemes útba ejteni: [link] optikák, tükrök segítségével vetítik a város képét egy fehér asztalra, világszinten ritkaságnak számít.

A Dobó tér is nagyon szép, az ott álló minorita templomba érdemes bemenni.

Ha jó fagyit akarsz enni, a Sárvári Cukrászdába menj (tapasztalat), itt: [link]


A legjobb pincék (szerintem) a Szépasszonyvölgyben vannak, itt:

[link]

2014. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sajnos most fél Eger átépítés alatt áll, pl Dobó tér és környéke....de azért a Dobó térről a Várba vezető Dobó utca már kész (nagyjából), a Várba fel lehet arra menni, és érdemes is (bár annak egy részét is rekonstruálják).

A Minaretbe felmászni nem semmi teljesítmény és élmény.Mellette van a Kopcsik marcipán múzeum és bolt az elég egri :)

A Széchenyi utca és környéke szép, sok üzlet, fagyizó, étterem, a vége felé a szantofer étterem szuper(bródy s u.), menüjük is van, sok helyi jár oda, mi is imádjuk, nézd meg a neten. Borospince főként a Szépasszony völgyben van, oda külön el kell menni. A belvárosban most nyílt a gál tibor fúzió bor élménycentrum, gyalog is elérhető.

A belvárosban a sétálóutca -Széchenyi- rendben van, az elején a Líceum és a Bazikila, a Líceumban van a csillagvizsgáló és a camera obscura, ami nagyon jópofa dolog.

Az 1 napot kevésnek találom, szerintem csak e belváros, vár, étterem fér bele, bár nem túl nagy a város. :) Nézz szét a neten, pl egriprogramok.hu, Jó mulatást!

2014. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húúú nagyon szépen köszönöm nektek a válaszaitokat! :)) Örülök, hogy ilyen gyorsan segítettetek! :)


Az elsőnek üzenem, hogy nincs kisgyerek, ketten mennénk anyukámmal. :)

Igazából 7:00-kor indul a vonat a Keletiből, amivel 8:50-re vagyunk ott, és az utolsó vonattal jönnénk vissza. :) Remélem lesz elegendő időnk az általatok említett dolgok megnézésére!

Egyébként egyszer én már voltam Egerben, de csak a városi uszoda környékét ismerem, mert Diákolimpiára mentem, és ugye busszal vittek minket, ami egyenes az uszi előtt rakott le, úgyhogy városnézésre nem volt lehetőségünk.

A fagyizót biztosan kipróbáljuk, és lehet, hogy az éttermet is. :)

Az általatok említett borospincéket is szeretnénk meglátogatni, és megkóstolni IGAZI egri borokat, csak ahogy nézem, a vasútállomástól elég messze van. Vagy nincs annyira? Meg a várnál is ezt tapasztalom, hogy az egri vasútállomáshoz képest messzi van gyalog. :/

2014. aug. 16. 23:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem vettétek meg a jegyeket, menjetek busszal, szerintem nincs sok különbség árban!

A Stadionoktól megy busz félóránként-óránként, és az autóbuszállomás közvetlenül a belvárosban van, a Bazilika háta mögött, sokkal jobban megéri!

Itt:

[link]


Itt tudod megnézni a menetrendet:

[link]

Itt pedig a díjszabást:

[link]

2014. aug. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Los Santos válasza:
A Vinaretet
2014. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!