Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan tudnám "megtanulni...

Hogyan tudnám "megtanulni Budapestet"?

Figyelt kérdés

Én életemben 2x voltam Budapesten. Nagyon szeretném megismerni, még ha nem is az egészet, de legalább egy kis részét. Persze, tudom még az se ismeri minden zugát aki mondjuk már évek óta ott lakik, de én valahogy szeretném megtanulni, hogy hova megy a 4-es 6-os villamos, és ha megkérdezi tőlem valaki hogy merre kell menni a Blaha Lujza Térre akkor tudjam megmondani.Meg, pl hogy melyik hídnak mi a neve meg hogy merre kell feljutni a Citadellára... Szóval kicsit szeretnék többet megtudni Pestről. Felmenni Budapestre nehéz lenne, mert 500km-t kellene utazni... Szóval hogyan kellene kicsit átláthatóvá tenni a fejembe?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!:)

(Bocsi hogy a példáknál elragadtattam magam:D)



2014. szept. 1. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyan nem igazán értem, hogy ha nincs lehetőséged feljönni, miért akarsz gyakorlatiasan otthon lenni a városban, de a te dolgod :) Én drukkolok.


Jó kiindulás lehet a Wikipedián olvasgatni a Budapest szócikket: [link] itt van szó a történelméről, felépítéséről és nevezetességeiről is, illetve elkattinthatsz a linkek egyikére, pl. ha már hidakat írtál a kérdésben: [link] _Duna-h%C3%ADdjai


A (tömeg) közlekedésről (BKK – Budapesti Közlekedési Központ) itt találsz térképeket: [link] Ha rámész valamelyik városrészre, kiad egy sematikusat, de a listában az első kettő egy "rendes" térkép + vonalak, illetve van olyan, amin csak a metrók szerepelnek, csak a villamosok, trolik, hajók, stb.


Merre laksz? Magyarország nincs 500 km hosszában... Ha ennyire tetszik a város (megértem, én nagyon bírom), a barátaddal biztos össze tudtok spórolni egy retúrjegyre + egy napi költőpénzre. ;)

2014. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Hát úgy messziről elég nehéz. Az, hogy bemagolsz 3 térképet, nem sokat segít, mert nem fogod tudni, hol a legjobb átszállni, mik járnak a leghamarabb. Gyakran nem a legrövidebb / legkevesebb átszállással járó utak a leggyorsabbak, hanem megéri kerülni egy kicsit.


Pl. Ha a Boráros térről akarsz a Margitszigetre menni, akkor felesleges végigcammogni a 4-6tal a nagykörutat, a Corvinnál felszállsz az M3-ra, a Nyugatinál meg le, és vissza 4-6ra.


Ezek olyan dolgok, amiket főleg az hosszabban itt élő emberek tapasztalnak ki.


Persze a térképen átnézed a metrók, hévek vonalait, a főbb villamosokat (1, 2, 3, 4, 6, 47, 18), nagyobb buszjáratokat (5, 7, 9, 86, 16 (várbusz)), az sokat segíthet, de ez nem lecke, nem lehet csak úgy bevágni. 1,5 éve élek itt, egy csomó buszjáratot nem ismerek, az erzsébetvárosi zegzugos trolijáratokba még mindig belezavarodom.

2014. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Márciuska ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam, (és én sem Pest közelében lakom, ráadásul falun), nekem úgy sikerült, hogy ahányszor Pesten jártam, pl. átutazóban, és volt egy kis időm, kimentem a vasútállomásról a belvárosba, főleg a Deák-tér környékére, és bejártam egy területet. Mindig vittem magammal térképet. Indulás előtt mindig megnéztem, mivel jutok ki az adott helyre, és hol van a térképen, aztán amikor ott voltam, ott is megnéztem a térképet és beazonosítottam a helyet, meg utólag otthon megint megnéztem mindent a térképen. Most még a Google utcakép is segít előre és utólag megnézegetni a helyet. Ha a belvárost akarod ismerni, van egy elég átlátható rendszere: kiskörút, nagykörút, fő sugárirányú utak (Andrássy, Bajcsy, Rákóczi, Üllői), ha ezeket átlátod és megjegyzed, és kb. fejben elhelyezed rajta a főbb tereket, már kész is vagy a lényeggel, és tudsz tájékozódni. Közlekedésben szerintem a legfontosabb, ha ismered a metrók vonalát meg a 4/6 villamost, ami a körúton megy végig. Ha semmi mást nem tudsz, ezekkel akkor is szinte minden fontos helyre eltalálsz a belső részen. Én se tudok ennél többet fejből. Ha valami konkrét helyre megyek, megnézem a bkv honlapján, de ha épp Pesten vagyok, és térkép nélkül, hirtelen kell eljutnom valahová, akkor ezekkel még mindig megholdottam a dolgot. Szerintem a lényeg a sok térképészés, amit viszont muszáj összekötni személyes tapasztalattal, legalább egy kicsit, hogy rögzüljön. Szóval használj ki minden percet, mikor épp Pesten akad dolgod, bármi más okból, és számolj egy kis plusz időt, hogy tégy egy-egy rövid sétát!
2014. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..!:)
2014. szept. 10. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
miért akarod? semmi értelme, addig örülj míg messze vagy tőle, egy nagy rakás szar az egész város. Örülök hogy elköltöztem onnan, életem legjobb döntése volt és soha be nem teszem oda a lábam
2015. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Te vagy az a gyerek, aki a "Miért utáljátok Budapestet?" c. témát indította?

Mit tett veled ez a város?

2015. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!