Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A taxisnak ha elvisz A-ból...

A taxisnak ha elvisz A-ból B-be, akkor előre kell fizetni vagy majd a fuvar végén? Bocs a hülye kérdésért sosem utaztam taxival. Az utasnak hátra illik ülni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utas oda ül, ahová akar. Célszerűen a vezető mellé. A taxit vagy rendeled, vagy leinted. Amikor megérkezik, elindítja a taxiórát, amely helyből egy adott összeggel indul (nagyjából 400 Ft). A tarifa km-ben van megadva, és az első ülés előtt olvasható. Az út során végig látod, mennyit fogsz fizetni. Amikor megérkeztél, a taxis megállítja az órát, akkor fizetsz, amennyit az órán látsz. Amíg állami volt, szoktak borravalót adni, ma már nem, mert a taxis vállalkozó, a szolgáltatás árát látod az órán.
2014. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En soha nem ulok a taxis melle. Mondjuk en nobol vagyok.

Szerintem biztonsagosabb, gondolj bele, ha frontalisan utkoztok, kisebb a veszely a hatso ulesen (persze bekotom magam). Ha elmegy a taxis esze es tamadni akar elobb kijutok az ajton es elfutok, mint hogy o megkeruli a kocsit es utanam jon, mintha mellette ulok, oda fordul es lekever egy nagyot... erted? :)

A tobbit mar leirtak.

2014. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hollófernyiges ***** válasza:
A taxis mellé ülés kelet-európai szokás, de már eléggé elterjedt a nyugati, hátsó üléses verzió is. Válaszd amelyik jobban tetszik.
2014. okt. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!