Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten mit jelent a HÉV...

Gyuribacsika kérdése:

Budapesten mit jelent a HÉV kifejezés, ez egy összefoglaló megnevezés vagy melyik tömegközlekedési járművet takarja?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy a metro, villamos stb. menetrendjét, útirányát, hogy hogyan működik, hol kell jegyet váltani, milyet stb. érdekelne, ugyanis nem pesti vagyok és ez nekem kínai ez a sok közlekedési eszköz.

2014. okt. 14. 14:22
1 2 3
 1/22 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
A helyiérdekű vasút rövidítése. A többi kérdésedre választ kapsz a BKV honlapján.
2014. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A menetrendeket valóban a honlapon tudod megnézni, de viszonylag sűrűn járnak.

Jegyet automatából vagy árusoktól tudsz venni a végállomásokon ill. újságosoknál.


[link]

[link]


A jegyeket jegykezelő automatákban kell érvényesíteni, és már most szólok, h nem érdemes lógni, meg trükközni mert rengeteg ellenőr van.

2014. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Villamos megállóban is fogok találni ilyen kezelő automatát jegyérvényesítéshez ?
2014. okt. 15. 12:50
 4/22 A kérdező kommentje:
Bkk honlapján is külön járműveket sorol fel hajó, metro és Hév, akkor ez egy külön jármű vagy hogy néz ki ez a Hév? Nem tudom elképzelni, zsuzsi megint mást ír.
2014. okt. 15. 12:54
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
44%

Kérdező!


Örülök, hogy ilyen jól szórakozol. De csak azért is válaszolok. VASÚT. Mond ez neked valamit? Ugye az nem a hajó és a metró?

2014. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jó belátom tényleg maradinak tűnök, de én a MÁV-ra mint vasútra gondoltam, életemben nem láttam még Pesten belül vasutat ilyen formában, tehát akkor vasúti kocsikból áll a HÉV mint olyan, ha jól értem.
2014. okt. 15. 13:02
 7/22 anonim ***** válasza:

Tessék, rákerestem neked, hogy néz ki egy hév.


[link]


Nehogy megijedj tőle, ha először látod.

2014. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem láttál "még Pesten belül vasutat ilyen formában", mert nem jártál Budapesten. Szóval nem értem, mi a meglepettség oka. Ilyen és más formában is jár vasúti jármű Budapesten belül.
2014. okt. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hol lehet rá jegyet kapni és hol kell utazáskor érvényesíteni ?
2014. okt. 16. 13:14
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Külön jármű, olyan, mint a vonat és zöld.

4 helyről indul: Batthyány tér, Örs vezér tere, Boráros tér, Közvágóhíd.


Elmegy a városhatárig és onnan tovább egy agglomerációba tartozó városba.

A határtől kifele eső szakaszra kell kiegészítő jegyet venni, az utazás hosszában arányában: mint a vonatnál.

Bérlet is van rá, mint a vonatnál.

2014. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!