Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lehet Békéscsabáról Budapestig...

Lehet Békéscsabáról Budapestig nem saját diákkal menni a MÁV-on?

Figyelt kérdés

Jövőhéten tervben vagy hogy többen megyünk Budapestre Békéscsabáról MÁV-val, viszont nekem teljes árú jegyet kéne vennem, de haveromtól kölcsönkérem a diákját, hogy fél áron mehessek, mert így elég drága.

Arra lennék kíváncsi hogy a képen látható fej nagyban befolyásol?

Mert haverom akié a diák kicsit pufibb mint én, és szerintem feltűnne ha nem én lennék rajta eredetileg.

Esetleg van valami amire még nagyon odafigyelnek?

Mire ügyeljek még a képen kívül?

Személyit kérhetnek, vagy szoktak kérni, esetleg valami más személyes iratot?

Köszönöm a segítséget!


2014. nov. 30. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

ha elkapnak pótdíj+menetdíj+eljárás a hamis igazolvány miatt...megéri?????


ránéznek az arcra nem stimm akkor esetleg születési év stb majd személyi

2014. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menetdíj+ 8.000.é- Ft pótdíj, szabálysértési eljárás, a havertól elveszik a diákjegyét. Kérhetik a személyit is.
2014. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eger-Budapest IC-t szoktam használni, de még sosem kérték el a diákom, pedig néha ott a kezemben de csak ráírják a vonatot a jegyre és kész.

Engem egyébként még sose büntettek meg de állítólag ha nem adsz személyit a jegyzőkönyvhöz akkor csak lerúgnak a vonatról.

2014. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hol kérik az igazolványt, hol nem. Ha fővizsgáló jön, ő pl. tuti elkéri. Ha nem egyezik a kép, akkor bukta. Aztán lehet kifizetni a jegy árát+a pótdíjat. Jobbérzésű kaller kihívja a rendőröket is, aki megállapítja a BTK 342. § (1)/b szerinti közokirat hamisítás bűncselekményét (három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő).


"állítólag ha nem adsz személyit a jegyzőkönyvhöz akkor csak lerúgnak a vonatról"

És így terjednek a városi legendák. Vártunk már rendőrre nem egyszer azért, mert okostóni úgy gondolta nem tudnak mit tenni, ha nincs nála igazolvány. Aztán valahogy mindig meglett, mikor a yard kérte. Persze így a költségeket megfejeli a rendőrség is az eljárási díjjal.

2014. dec. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!