Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kolozsváron mennyit érek a...

Kolozsváron mennyit érek a magyar nyelvtudásommal?

Figyelt kérdés
Sziléz magyar vagyok és szeretném megtapasztalni kicsit jobban az érdélyi életérzést, erre pedig ugy gondoltam egy ilyen gazdag multu város tokéletes.Viszont az anyanyelvem mellett csak magyarul beszélek, angol és románt semennyire.A magyarommal mennyire értenének meg?
2014. dec. 24. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Vannak Kolozsvaron helyek, ahol biztosra tudhatod, hogy magyarul beszelnek, mivel a kolozsvari magyarok is oda jarnak, foleg a diakok. Ami a szurke hetkoznapokat illeti, ha angolul sem tudsz, akkor biztos lesznek kinos pillanataid, de az emberek segitokeszek, megertenek, meg akkor is, ha mutogatsz. Eleg toleransak ami azt illeti, mert sok a kulfoldi diak, aki abszolut nem ismeri a roman nyelvet.

:)

2014. dec. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Kolozsváron egyetemezek, magyarként, és nem panaszkodhatom, nincs gondom. Igaz, a románt tanították, de közel sem mondanám, hogy tudok románul, viszont megértetem magam. Sok hely van, ami magyar, még több segítőkész ember, szóval egy próbát megérhet.

De ha gondolod, menj inkább Székelyföldre, ott csak magyarok vannak, és az életérzés is erősebb.(bár talán inkább a székely, nem erdélyi-de sokan jobban szeretik ezt, annak is adhatsz egy esélyt :) )

2014. dec. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
95%
Kolozsváron is élnek magyarok. Magyarul beszélők meg mindenképp. Azért az alap dolgokat meglehet értetni.
2014. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
95%

Mi az anyanyelved ?

https://www.youtube.com/watch?v=gztMgueG47w

Nem tudom,hogy ez igaz-e vagy nem...

2014. dec. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem igaz
2020. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is igaz, van még ennél igazabb is...
2020. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kolozsváron a 310 ezer lakosból kb 50 ezer magyar, nyilván nem beszélnek az összes boltban magyarul.


Ha csak magyarul tudsz akkor szerintem Marosvásárhelyre, vagy Szatmárnémetibe menj.

2020. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!