Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha havi MÁV bérletet veszek...

Gyuribacsika kérdése:

Ha havi MÁV bérletet veszek 80 km -eset, azzal munkába oda-vissza ingázhatok teljes 30 napig? Tehát a 80 km az csak mondjuk az odautat jelenti, mert ugye oda vissza az már 160km lenne.

Figyelt kérdés
Azt írja, hogy dolgozó fizet 7 900 FT vagy a munkáltató 48 400 Ft. Vagy a dolgozó meg a munkaltató ezt összesen köteles fizetni ?

2015. jan. 8. 17:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Igen közben rájöttem, hogy a 48400 FT az a 86% amit a munkáltató köteles téríteni, a fennmaradó 7900 FT, meg nekem jár fizetnivalóként. Csak egy a kérdésem, ha én most jelentkeztem állásra Pestre, és ha netán sikerül megkapnom az állást és mondjuk egy maszek munkáltatóm nem akarja fizetni a 48000 FT- ot minden hónapban utánam, akkor inkább fel sem vesz emiatt ? A bevett gyakorlat az, hogy a dolgozó megveszi összességében saját pénzből majdnem 60 ezerért a jegypénztárban a bérletet és utólag a munkáltató kifizeti ?
2015. jan. 8. 18:17
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos. 80km-es bérletet is lehet venni. Az olcsóbb, mint naponta megvenni a jegyet. Mindenképpen 80km-es jegyet/bérletet fogsz venni, hiszen két megálló között fogsz közlekedni. Bérlettel akár naponta többször is mehetsz.


Munkahelyre válogatja, hogy miként intézik ezt. Mindenek előtt kérdezd meg, hogy kell-e számla, hogyan vegyed, stb.


Legtöbb helyen előre megveszed te, kifizeted a teljes árat, szerzel (kérsz/kapsz) róla számlát a cég nevére, és utólag kifizetik a fizetéssel együtt a részüket.

2015. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Te, van olyan buszjegy is, amelyik 20 km-es. a jármű viszont 34-et megy.

Természetesen az állomások közötti távolságot kell venni, s nem a kétszeresét. Tudom, sima jegyből egy oda, egy vissza kell, de a bérlet más.

Miért? Mert jeggyel lehet, hogy csak egyszer utazol száz év alatt, s soha nem mégy vissza.

Bérletet viszont gyakorta ismétlődő utazásra vesz valaki, s így értelme sem lenne csak egy irányra kiadni.

2015. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy munkáltató függő, hogy egyáltalán egy kis cég, aki 1-2 embert foglalkoztat csupán, hogy hajlandó-e fizetni ekkora havi, majdnem 50 ezer forintos utazási költséget utánam.
2015. jan. 9. 04:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Az eljárás, amit követni kell, az más-és-más. A munkába járás támogatása AFAIN kötelező támogatás.
2015. jan. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!