Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Visszaváltják a megvásárolt...

Visszaváltják a megvásárolt vonatjegyet?

Figyelt kérdés

2010 02 02.én vásároltam egy menettérti vonatjegyet Budapest-Szombathely, 2.kocsiosztályra üdülési csekkből. A jegy 2010.02.01-ig érvényes. Sajnos végülis úgy alakult, hogy nem kellett utaznom. Vissza akartam váltani a jegyet, de a nő közölte, hogy nem lehet visszaváltani. Megkérdeztem, hogy akkor most a Máv-é lesz a pénzem? Ekkor gyakorlatilag elküldött a jó édes k**va anyámba, erre én követeltem a panaszkönyvet. Felküldött a forgalmi irodába, ott még tovább küldtek s így tovább.


A kérdésem az lenne, hogy igaza volt az eladónak, tehát tényleg lemondhatok a pénzről? Nem kis összegről lenne szó, tehát nem örülnék ha így történne.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. febr. 6. 18:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*2010.03.01 ig érvényes. Bocsánat elírtam.
2010. febr. 6. 18:38
 2/11 anonim válasza:
100%
Biztos hogy vissza lehet váltani,esetleg nagyon minimális kezelési költséget felszámolhatnak,de ez sem általános.Mégis milyen indokkal nem váltotta vissza?Nincs ilyen,ne hagyd annyiban!A férjem vasutas,biztosan tudom hogy vissza kell váltani.
2010. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aztmondta, hogy mivel üdülési csekk ezért kézpénzt nem adhat érte, a csekket pedig nem adhatja vissza, kész így jártam. Hiába akadékoskodtam nem érdekelte...
2010. febr. 6. 18:46
 4/11 anonim válasza:
100%
Az igaz, hogy az utalványokkal vásárolt dolgokkal vigyázni kell, mert előfordulhatnak váratlan dolgok, csak azt nem tudom, hogy honnan látja azt, hogy üdülési csekkre vetted a jegyet. Ez a számlán van rajta? Én még sose vettem üdülési csekkel vonatjegyet.
2010. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kankalin válasza:
100%
Ilyen nincs. Az érvényességi időn belül vissza kell vennie bizonyos kezelési ktg levonásával. Kp-t visszaadni... hát nem köteles valóban, de ez esetben kell egy jegyzőkönyvféleséget kapnod, hogy X időn /3-6 hónap, értéktől függ/ belül Y összeget be kell váltanod.
2010. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ráírta a jegy közepére nagy betűvel, hogy Ü.CS.
2010. febr. 6. 19:38
 7/11 anonim válasza:
52%
visszaváltásnál kezelési költséget számítanak fel. üdülési csekk-kel vásárolt jegyet nem váltanak vissza. hogy jogosan-e azt nem tudom. de tutira nem váltják vissza. tulajdonképpen érthető is hiszen az arra van hogy utazzál belőle, ha kp-ra tudnád váltani, ki garantálja, hogy utazni fogsz belőle.
2010. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ücsre vásároltál, pénzt nem kaphatsz helyette, de szerintem másik utazásra beválthatod.
2010. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

Másik utazás is jó lenne, csak azt nem szeretném h az egész 9000ft elvesszen.


Akk hétfőn majd újra probálkozok.


Köszönöm mégegyszer:):)

2010. febr. 6. 22:11
 10/11 anonim válasza:
50%

Tisztelt.hölgyem/uam

Az Üdülési csekken vásárolt jegyeket az ületszabályzat értelmében vissza NEM válhatják, ellenben kezelési költség levonásával egy másik jegyre cserélhetik, de csak a menejegy érvényességi idejealatt.

Hiszen ha belegondolunk, Semelyik elfgadóhely nem tehet arról ha valakinek más dolga akadt, az maánügy, és nem az utazási iroda a MÁV, vagy a Busz-társaság prolémája.

2010. febr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!