Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan kell stoppolni autópályán?

Hogyan kell stoppolni autópályán?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy magán az autópályán nem lehet,de a benzinkutaknál tudtommal lehet.Az lenne a kérdésem hogy lehet stoppolni?Azt gondolom hogy kiállsz a kivezető útra és nyujtod a hüvelykujjad,de 100-130-as tempónál hogy állnak meg az autók?Köszöönöm a válaszokat

2015. jan. 19. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy megy ki a benzinútról oda kiállsz, mosolyogsz, lelkes vagy, lehetőleg táskád is legyen, normális öltözéked, és reményed, mert van, hogy órákat várni kell célponttól függően. És a rendőrök még így is baszogathatnak..
2015. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát csak olyan autóra van remény,hogy felvesz aki a benzinkútról jön ki?Bőrőnd vagy táska az lesz,mert nyaralni készülök majd nyáron...
2015. jan. 19. 21:29
 3/11 MrPifta ***** válasza:
70%
miért nem mész inkább vonattal vagy busszal?
2015. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az nekem túl unalmas.Voltam már régebben vonattal is,saját autóval is.Nem vagyok szegény,ki tudnám fizetni,nem szorulok rá,de én kipróbálnám stoppal,szeretek új embereket megismerni,sok autóstól elég sokat lehet tanulni,más gondolatokat is kaphatsz.Persze tudom hogy van rá esély,hogy leszúrnak/megerőszakolnak/kirabolnak/eladják a szerveimet de már elég sokszor voltam stoppal és nem történt semmi ilyesmi,volt még aki egy kávét is fizetett.Számomra sokat jelent az emberi jóindulat és mindig örömmel tölt el ha valaki segít a másikon.Eddig nem sokat stoppoltam,azt a keveset(500 km kb egyetemről haza{Erdélyi vagyok,itt betiltották a stoppolást}) és itt még nincs annyi autópálya,azért nem vagyok vele tisztában hol lehet stoppolni az autópályán
2015. jan. 19. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, autópályán, annak felhajtójában elvileg itt is tilos, szóval a rendőr izélgethet, de általában nem szokott, olyan már volt, hogy elvittek a következő faluig, hogy ott próbálkozzak inkább :) Lány vagy? Ha igen, az nagyban megkönnyíti a stoppolást és egyben a veszélyfaktort is erősen növeli. Tapasztalatom szerint, ahogy elhagyod Pestet egyre könnyebbé válik a dolog. Egyedül mész nyaralni amúgy?
2015. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok :) hát egy osztálytársammal megyek,de ő semmiképpen nem akar menni stoppal,szóval kb. egyedül fogok menni,ő meg vonattal.
2015. jan. 19. 23:03
 7/11 A kérdező kommentje:
egy volt osztálytársammal* elnézést :D
2015. jan. 19. 23:06
 8/11 anonim válasza:
95%

A benzinkúton is odamehetsz emberekhez, bemutatkozol, elmondod mit is akarsz és megkérdezed, hogy esetleg arra mennek-e, elvinnének-e. Ilyenkor az autósnak csökkented a bizalmatlanságát (mert pont ahogy a stoppos, úgy a sofőr is fél attól, hogy kit vesz fel) és te is kapsz egy képet, hogy épp az életeddel játszol-e, ha beülsz mellé.

Én legalábbis ezt jobban támogatom, mint a sima kiállós hüvelykujjazós módszert, természetesen akkor, ha benzinkútról van szó.


Ajánlott esetleg úgy fogalmazni, hogy nem mondod merre mész, hanem előbb rákérdezel nála, ez kifejezetten akkor, ha lány lennél. Ilyenkor, ha mégsem szimpatikus, mondhatod nem arra utazol. Vannak, akik lányok esetében mindenképp szeretnék, hogy beszállj és persze, hogy azt mondják arra mennek amerre ők. Így ez elkerülhető, ha pedig erősködnek, hogy "ja hát akkor teszek kitérőt, ne aggódj te", az piros villogó, hogy szabadulj tőle.


A benzinkúti kihajtónál (tehát tankolás után) nem haladnak annyira gyorsan, de ha még olyan helyre is állsz, hogy már látnak tankoláskor, akkor ha fel akarnának venni, fel fognak.

Lényeg, hogy legyél udvarias, kedves és nem tolakodó, ha látod, hogy kétkedik ("nem is tudom" vagy testbeszéd) akkor köszönd meg szépen, mosolyogj és kívánj jó utat. Kitudja, lehet még meg is gondolja magát, ha látja a "jó szándékod".


A stoppolásnak jó élménynek kell lennie, mind az utas, mind a fuvar részére is, mivel, ha valaki fel sem vesz, lehet később, másvalakit pont emiatt a tapasztalat miatt fog.

Sok sikert!:)

L

2015. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :D
2015. jan. 20. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Na mi lett? :)
2016. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!